کد خبر: 199712 A

با شکست مقابل چین در فینال؛

تیم های چین، ایران و کره جنوبی سه نماینده قاره آسیا در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ یونان خواهند بود.

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران و چین برای تعیین تیم قهرمان بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا در بازی اختتامیه مقابل هم به میدان رفتند.

به گزارش ایلنا، ترکیب شروع کننده ایران در بازی فینال را مهیار مهر، محمد یوسفوند، عبدالصمد سرودی، نوید رضایی فرو رضایی تشکیل می دادند. تیم ملی جوانان چین نیز مانند ایران از روز ابتدا تا بازی فینال تمام حریفان خود با اختلاف بیش از ۳۰ امتیاز شکست داده بود در بازی فینال نیز بسیار پر قدرت ظاهر شد و در کوارتر اول بازی با نتیجه ۲۲ بر ۱۲ به برتری رسید.

برتری تیم پین در کوارتر دوم بازی هم ادامه داشت و در نهایت نیمه نخست با پیروزی ۳۶ بر ۱۹ چین خاتمه یافت.

در کوارتر سوم هم تیم چین با نتیجه ۱۲ بر ۲۲ تیم برتر میدان بود تیم ملی جوانان ایران در مقابل دفاع مستحکم چینی ها در سه کوارتر اول بازی در کسب امتیاز موفق نبودند اما در کوارتر سوم موفق شد با نتیجه ۱۷ بر ۸ به برتری برسد اما در مجموع این تیم چین بود که با نتیجه ۶۶ بر ۴۸ توانست جام قهرمانی این دوره از مسابقات زیر ۱۸ سال آسیا را بالای سر ببرد.

تیم ملی جوانان ایران نیز که با شایستگی تا بازی فینال پیش رفتند در نهایت با کسب عنوان نایب قهرمانی و صعود به رقابت های جام جهانی زیر ۱۸ سال که در سال ۲۰۱۵ در یونان برگزار می گردد به کار خود در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا پایان دادند.

تیم کره جنوبی نیز با نتیجه ۷۰ بر ۵۸ مقابل پین تایپه به پیروزی رسید و روز سکوی سوم ایستاد. تیم های چین، ایران و کره جنوبی سه نماینده قاره آسیا در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ یونان خواهند بود.

محمود مشحون به عنوان بالاترین مقام فیبا آسیا حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا کاپ قهرمانی این دوره از مسابقات را به تیم اول اهداء کرد.

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر