کد خبر: 201932 A

اسنوکر قهرمانی جهان - تایلند؛

وفایی بازیکن اسنوکر برجسته کشورمان در شرایطی موفق شد با ۴ پیروزی و یک باخت در مرحله مقدماتی و دو برد در مراحل یک شانزدهم و یک هشتم برای اولین بار به عنوان یک ایرانی در جمع ۸ بازیکن برتر جهان قرار گرفت.

مسابقات قهرمانی اسنوکر شش توپ جهان در حالی امروز در بانکوک تایلند به پایان می رسد که برای نخستین بار یک بازیکن از ایران در جمع ۸ اسنوکر باز اول جهان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، حسین وفایی بازیکن اسنوکر برجسته کشورمان در شرایطی موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی(مرحله حذفی) و به گروه ۸ بازیکن برتر جهان صعود کند که با ۴ پیروزی و یک باخت در مرحله مقدماتی، دو برد در دورهای یک شانزدهم و یک هشتم نهایی راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و برای اولین بار نام یک ایرانی در جمع ۸ بازیکن برتر جهان قرار گرفت.

شب گذشته حسین وفایی در مرحله یک چهارم نهایی برای راهیابی به نیمه نهایی مقابل دومینیک دال از کشور ولز و نفر بیست و پنجم رنکینگ جهان قرار گرفت، اما نتیجه را ۴ به ۷ به نماینده ولز واگذار کرد و علیرغم شایستگی از صعود به جمع ۴ بازیکن اسنوکر برتر جهان بازماند.

به این ترتیب رقابت ورزشکاران اعزامی کشورمان به مسابقات جهانی در حالی پایان یافت که پس از قرار گرفتن حسین وفایی در گروه هشت بازیکن برتر جهان، احسان حیدری نژاد دیگر نماینده کشورمان در گروه ۱۶ بازیکن برتر این رقابت ها قرار گرفت و امیر سرخوش قهرمان آسیا در شرایطی که شانس صعود از دور مقدماتی را داشت با امتناع از قرار گرفتن مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی در مرحله مقدماتی متوقف شد.

مسابقه فینال امروز بین استفان مک گوئر از اسکاتلند و ریکی والدن از انگلیس برگزار می شود.

لازم به ذکر است مسابقات قهرمانی اسنوکر شش توپ جهان از دهم شهریورماه گذشته با شرکت ۴۸ بازیکن اسنوکر برتر جهان در بانکوک آغاز شده است. این رقابت ها امشب با معرفی قهرمان این دوره به پایان می رسد.

اسکاتلند انگلیس ایران تایلند جهان رژیم صهیونیستی رقابت نیمه نهایی بازیکن جمع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر