کد خبر: 202566 A

والیبال مردان جهان - لهستان؛

موسوی، قائمی و معروف که از روز سوم مسابقات تا پایان مرحله اول توانسته اند موقعیت شان را حفظ کرده و نه تنها صدر جدول را از دست ندهند؛ بلکه فاصله خود را نیز با رقبای شان افزایش دهند.

با پایان یافتن مرحله اول رقابت های والیبال قهرمانی جهان، کمیته آمار و ارقام این مسابقات، برترین بازیکنان این مرحله را در فاکتورهای مختلف اعلام کرد که در این میان نام سه بازیکن ایرانی به چشم می خورد.

به گزارش ایلنا، سید محمد موسوی، فرهاد قائمی و سعید معروف که از روز سوم مسابقات با عملکرد قابل توجه خود، در صدر فهرست بازیکنان برتر در مهارت‌های دفاع، دریافت و پاس قرار گرفته بودند، تا پایان مرحله اول توانسته اند موقعیت شان را حفظ کرده و نه تنها صدر جدول را از دست ندهند؛ بلکه فاصله خود را نیز با رقبای شان افزایش دهند.

سید محمد موسوی، اکنون با میانگین ۱.۵۰ کسب پوئن در هر ست به عنوان بهترین مدافع مسابقات معرفی شده. او تاکنون ۳۰ امتیاز خالص را از دفاع به دست آورده که در نوع خود، باعثحیرت کارشناسان حاضر در مسابقات شده است. نام او یک پای ثابت نکات کلیدی بازی های ایران است که در آن ذکر می شود؛ موسوی همچنان با X امتیاز خالص از دفاع، پیشتاز مسابقات است.

فرهاد قائمی، نیز دیگر بازیکن ایران است که به عنوان بهترین دریافت کننده رقابت‌های جهانی معرفی شده است. آمار تاثیرگذاری قائمی در دریافت ۶۰.۶۶ درصد اعلام شده است. موریلیو اندرس؛ برزیلی اسم و رسم دار والیبال که ارزشمندترین بازیکن دوره گذشته همین مسابقات قهرمانی جهان هم هست، پس از قائمی با ۵۴ درصد تاثیرگذاری نفر دوم است. فاصله قائمی با نفر بعدش، خود گویای همه چیز است.

اما سعید معروف؛ بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴ هم همچنان به عنوان بهترین پاسور مسابقات پیش می تازد. او که در این روزها مورد توجه رسانه های خارجی قرار داشته و سئوالات بیشماری را به عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی پاسخ گفته، با آمار ۱۰.۱۵ اقدام عالی در هر ست پیشتاز بازیسازی در رقابت های جهانی لهستان است.

آمار و ارقام ایران بازی جدول جهان رسانه رقابت لهستان مردان والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر