کد خبر: 204921 A

امارات و لبنان را نباید دست کم گرفت؛

از آنجایی که حریفان جودوکاران ما همگی از قهرمانان جهان و المپیک هستند و از سوی دیگر با توجه به شرایط خاصی که بر بازی‌های آسیایی حکمفرماست، حالا فقط باید بچه‌ها را از لحاظ روحی آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی جودو گفت: چون در بازی‌های آسیایی قهرمانان‌جهان و المپیک حضور دارند، نمی‌توان در مورد عملکرد بچه‌ها پیش‌بینی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ملی ۵ نفره جودوی ایران شب گذشته راهی اینچئون محل برگزاری هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی شد که براساس برنامه، احسان بهرامیان نخستین ملی‌پوش کشورمان است که روز شنبه(۲۹ شهریورماه) مبارزه‌های خود در وزن ۶۰ - کیلوگرم را آغاز می‌کند.

مسعود حاجی‌آخوندزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص وضعیت ملی‌پوشان کشورمان اظهار داشت: ما در این مدت هرچه توانسته‌ایم برای تیم ملی انجام داده‌ایم. در این شرایط آنچه که مهم است، وضعیت روحی – روانی بچه‌هاست که باید تا زمان باقی مانده تا آغاز بازی‌ها، روحیه ملی‌پوشان را تقویت کنیم.

وی افزود: از آنجایی که حریفان جودوکاران ما همگی از قهرمانان جهان و المپیک هستند و از سوی دیگر با توجه به شرایط خاصی که بر بازی‌های آسیایی حکمفرماست، حالا فقط باید بچه‌ها را از لحاظ روحی آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی جودو در مورد حریفان ملی‌پوشان ایران در بازی‌های آسیایی، تصریح کرد: رقبای سنتی ما از جمله: ژاپن، کره، ازبکستان و مغولستان، مهمترین حریفان اعضای تیم کشورمان هستند. ضمن اینکه نباید از تیم‌هایی مثل لبنان و امارات نیز غافل شد. چراکه آنها از جودوکاران مطرح سایر کشورها در ترکیب خود بهره می‌برند.

قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان کره‌جنوبی با اشاره به اینکه جودو ورزشی رکوردی نیست و از این جهت نمی‌توان نتایج آن را پیش‌بینی کرد، یادآور شد: تجربه نشان داده برخی از جودوکارانی که امیدی برای کسب مدال نداشتند، موفق ظاهر شده‌اند. از سوی دیگر باید کشورهای گمنام را نیز در نظر داشت که گاهی تمامی معادلات را برهم می‌زنند. از این رو پیش بینی کار بسیار سختی است.

حاجی آخوندزاده در پایان گفت: بنده معتقدم همه بچه ها شانس مدال دارند. اگر غیر از این بود، ۵ نفر را اعزام نمی کردیم. با این حال اگر ملی‌پوشان از نظر روحی آماده شوند، مطمئنم در تاتامی اینچئون سربلند خواهیم بود.

المپیک ایران بازی تیم ملی جودو جهان کره جنوبی لبنان ملی پوش وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر