کد خبر: 205310 A

بحثکنترل‌دوپینگ در دستور کار است؛

در حوزه تعیین جنسیت باید فرم پزشکی که در اختیار باشگاه‌ها قرار می‌گیرد تکمیل و در نهایت توسط پزشک‌متخصص تایید شود تا از بروز مشکلات جلوگیری‌کرد.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه‌ها باید معاینات پیش از فصل بازیکنان خود را انجام دهند.

به گزارش ایلنا، احمد هاشمیان در سمینار نایب‌رئیسان بانوان‌فوتبال گفت: ما در بخش پزشکی هیچ تفاوتی بین آقایان و بانوان نگذاشته و باید در تمامی بخش‌ها فعالیت‌هایی که اعلام می‌شود را به طور کامل انجام دهند.

وی افزود: معاینات پیش از فصل بازیکنان باید در باشگاه‌ها انجام شود و اگر در بخش بانوان این امر صورت نمی‌گیرد باید با شروع فصل جدید، این موضوع در دستور کاری قرار گیرد، در غیر این‌صورت و عدم انجام معاینات پیش از فصل، باشگاه‌ متخلف است. انجام معاینات پیش از فصل بسیار مهم است و امیدوارم با در نظرگرفتن اهمیت این موضوع، نواب رئیس در هیا‌ت‌ها و باشگاه‌ها برنامه مربوط به این امر را انجام دهند.

وی در ادامه در باره اهمیت فرم پزشکی و تکمیل کردن آن توسط ورزشکار و در نهایت تائید توسط پزشک متخصص گفت: در حوزه تعیین جنسیت باید فرم پزشکی که در اختیار باشگاه‌ها قرار می‌گیرد تکمیل و در نهایت توسط پزشک‌متخصص تایید شود تا از بروز مشکلات جلوگیری‌کرد. ما طبق تکالیف‌قانونی که آیین‌نامه فیفا بوده و طبق مسائل‌اعتقادی، شرعی و باورهای دینی این موضوع را به جدیت دنبال کنیم.

رئیس کمیته پزشکی درخصوص بحثدوپینگ گفت: با توجه به اینکه هر باشگاهی باید اتاق کنترل دوپینگ داشته و مجهز به وسایل باشد، متاسفانه در قسمت بانوان این امکانات وجود نداشته و امیدوارم با همکاری هیات‌های فوتبال و تجیهز اتاق‌دوپینگ، در بخش بانوان نیز بتوانیم بحثکنترل‌دوپینگ را در دستور کاری خود داشته باشیم.

احمد هاشمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر