کد خبر: 209053 A

بازی‌های‌آسیایی‌اینچئون - کره‌جنوبی؛

رقابت‌های تکواندوی بازی‌های آسیایی اینچئون کره‌جنوبی از روز ۳ شنبه(۸ مهرماه) و به مدت ۴ روز در ۸ وزن بانوان و آقایان برگزار می‌شود

حریفان تکواندوکاران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رقابت‌های تکواندوی بازی‌های آسیایی اینچئون کره‌جنوبی از روز ۳ شنبه(۸ مهرماه) و به مدت ۴ روز در ۸ وزن بانوان و آقایان برگزار می‌شود که بر این اساس، مراسم قرعه‌کشی امروز برگزار شد و طی آن هوگوپوشان کشورمان حریفان خود را شناختند.

بر اساس قرعه‌کشی انجام شده، ۳ شنبه(۸ مهرماه) مسعود حجی‌زواره، در وزن ۷۴ - کیلوگرم، ابتدا با " تام دونگ " از ویتنام مبارزه می کند و در صورت پیروزی، یکی از تکواندوکاران هند، نپال و لبنان حریف او خواهند بود. یوسف کرمی کاپیتان تیم ملی کشورمان در وزن ۸۷ - کیلوگرم و در فینالی زودهنگام با " جسور بایکازوف " دیدار خواهد کرد. این تکواندوکار ازبک که طلا و نقره قهرمانی آسیا و مدال برنز گرندپریکس قزاقستان را در کارنامه دارد، یک بار در فینال قهرمانی آسیا ۲۰۱۴ و با ناداوری، مقابل کرمی به برتری دست یافته است.

کرمی در صورت برتری باید با نماینده اردن مبارزه کند.
سوسن حاجی پور در وزن ۵۳ - کیلوگرم، ابتدا با " فریزا الدانگوروا " از قزاقستان، دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی آسیا مبارزه خواهد کرد و در صورت برتری، با برنده دیدار " ساریتا " از تایلند(نایب قهرمان جهان و دارنده مدال برنز آسیا) و " نیکولاس چام " از فیلیپین(نایب قهرمان آسیا) رو در رو می شود. در روز دوم این مسابقات، مهدی خدابخشی ابتدا با " بهادر آریه " از نپال مبارزه می کند و در ادامه باید به مصاف برنده دیدار " هیدونری اباتا " از ژاپن و " نبیل طلال " از اردن، دارنده مدال طلای بازی های آسیایی گوانگجو برود. سجاد مردانی، در وزن ۸۷ + کیلوگرم، در فینالی زودهنگام با نماینده کشور میزبان مبارزه می کند. مردانی در نخستین گام با " چولهو جو " که در کارنامه خود طلای جهان در سال ۲۰۱۱ و نایب قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۴ را در اختیار دارد دیدار خواهد کرد.

این بازیکن کره‌ای تاکنون ۲ بار با تکواندوکاران ایران مبارزه کرده است. یک بار مقابل کوروش رجلی در قهرمانی جهان ۶ بر ۵ به برتری دست یافته و یک بار هم در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۱۴، با نتیجه ۶ بر ۳، برابر مرتضی شیری پیروز شده است. مردانی در صورت برتری باید با برنده دیدار هند و لبنان مبارزه کند. اما در بخش بانوان، سمانه شش پری کاپیتان تیم ملی کشورمان، در وزن ۵۷ - کیلوگرم در اولین گام به مصاف " مارسیکا هالیندا " از اندونزی می رود و در صورت برتری، با " محبوبا شاریپوا " از تاجیکستان مبارزه خواهد کرد.

در روز سوم رقابت های تکواندوی بازی های آسیایی اینچئون، روز پنجشنبه(۱۰ مهرماه)، بهنام اسبقی در وزن ۶۸ - کیلوگرم کشورمان پس از یک دور استراحت، با برنده مبارزه " سعید صالح " از قطر و " تینگ فان " از ویتنام رو برو می شود.
شکرانه ایزدی تکواندوکار وزن ۶۷ - کیلوگرم کشورمان، پس از یک دور استراحت، باید با برنده دیدار " آیشا شاکیا " از نپال و " ژینگ لیو " از ماکائو دیدار کند.

در روز پایانی یعنی روز جمعه(۱۱ مهرماه)، فاطمه روحانی در وزن ۷۳ - کیلوگرم که ابتدا با قرعه استراحت رو برو شده، باید با برنده دیدار برونئی و پاکستان مبارزه می کند. روحانی در صورت پیروزی در این مرحله، تکواندوکارانی از هند و کویت را در خواهد داشت. اکرم خدابنده، تکواندوکار وزن ۷۳ + کیلوگرم کشورمان نیز، در اولین گام به مصاف " داوین سورن " از ماکائو(دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا) می رود و در صورت برتری با برنده دیدار نپال و ماکائو مبارزه خواهد کرد. اما فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن ۵۸ - کیلوگرم تیم ایران در نخستین دیدارش، " محمد خلیفه " از اردن را پیش رو دارد. این تکواندوکار مدال طلای قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد. عاشورزاده در صورت برتری در این دیدار باید با " پن یک کاراکت " از تایلند(دارنده مدال طلای نوجوانان جهان و طلا و نقره قهرمانی آسیا) مبارزه کند.

تکواندو یوسف کرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر