کد خبر: 211418 A

هفته‌ اول لیگ دسته دوم؛

در اولین هفتهٔ رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور، تیم خیبر خرم‌آباد موفق شد با گل‌های فرزاد بهاری و علی صدرا در مقابل تک گل بهزاد سلطانی با نتیجه ۲ بر یک، ذوب‌آهن‌نوین اصفهان را با شکست بدرقه کند.

در اولین هفتهٔ رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور، تیم خیبر خرم‌آباد موفق شد با گل‌های فرزاد بهاری و علی صدرا در مقابل تک گل بهزاد سلطانی با نتیجه ۲ بر یک ذوب‌آهن‌نوین اصفهان را با شکست بدرقه کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، در چهاردهمین روز از فصل پاییز، ورزشگاه تختی خرم‌آباد میزبان یک دیدار از سری مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور بود‌.

خیبر خرم آباد که تا هفتهٔ قبل، وضعیت حضورش در لیگ دسته دو یا سه در هاله‌ای از ابهام قرار داشت‌، سرانجام با رایزنی‌های حیدر بهاروند، رئیس هیات فوتبال لرستان و عضو هیات رئیسه فدراسیون‌، توانست در میان تیم‌های لیگ دو حضور پیدا کرده و علی‌رغم عدم آمادگی، در اولین گام با پیروزی از زمین بیرون آید.

با به صدا درآمدن سوت مسابقه از جانب داوود مهرابی، داور همدانی، بازیکنان دو تیم برای در اختیار گرفتن میانهٔ زمین، بازی درگیرانه و پربرخوردی را به نمایش گذاشتند. خیبری‌ها با استفاده از دوندگی محمد فاضلی، بازیکن جنگنده این تیم، و بازی‌سازی علی صدرا با کوله‌باری از تجربه، درصدد فشار بر مدافعین ذوب‌آهن‌نوین بود‌.

ارسال‌های قطری مسلم پروانه‌پور از چپ و حسین جودکی از راست و بازی جسورانه و تاثیرگذار سجاد خسروی مهاجم تنومند خیبر، بار‌ها مدافعین اصفهانی را با دردسر مواجه ساخت‌.

در‌‌ همان اوایل بازی و در دقیقه ۷، محمد فاضلی در درون محوطه ۶ قدم ذوب‌آهن‌نوین صاحب موقعیت مناسب گلزنی شد و در شرایطی که همه چیز برای به ثمر رسیدن گل مهیا بود، با شتابزدگی توپ را با بیرون زد.

در دقیقه ۱۲ ضربه ایستگاهی علی صدرا پس از اصابت به دیرک افقی دروازهٔ ذوب‌آهن‌نوین به بیرون از زمین رفت.

دقیقه ۴۰ توپ ارسالی و بلند صادق نادرپور، دروازه‌بان خیبر، پشت مدافع آخر تیم اصفهانی افتاد. سپس سجاد خسروی با قلدری پس از عبور از مدافع و دروازبان حریف با ضربه‌ای کم جان باعثشد مدافعین ذوب‌آهن‌نوین توپ را از روی خط دروازه بیرون بکشند‌.

در حالی عقربه‌های ساعت دقیقهٔ ۵۰ بازی را نشان می‌داد، ذوب‌آهن‌نوین از کناره‌های خط طولی و از جناح راست صاحب یک ضربهٔ کاشته شد که بهزاد سلطانی با کمک باد و ضربه‌ای بلند و اشتباه نادرپور در جاگیری موفق شد بر خلاف روند مسابقه دروازهٔ خیبر را در مقابل چشمان بهت‌زدهٔ تماشاگران خرم‌آبادی باز کند‌.

پس از دریافت گل، خیبری‌ها سراپا حمله شدند‌. دقیقه ۵۵ ارسال ضربه ایستگاهی مسلم پروانه‌پور و ضربه سر استادانهٔ فرزاد بهاری قفل دروازهٔ ذوب‌آهن‌نوین را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود‌.

بازیکنان خیبر با استفاده از حرکات پابه توپ و ویران کننده مهدی عبدی و حسین جودکی، بار‌ها مدافعین اصفهانی را آزار دادند‌. در یکی از همین فرار‌ها، حسین جودکی مهاجم خیبر در حال تک به تک شدن با دروازه‌بان با خطای مدافع سرنگون شد تا سوت داور نقطهٔ پنالتی را نشان دهد‌. علی صدرا با خون‌سردی پشت توپ قرار گرفت و برخلاف حرکت سعید مصطفوی دروازه‌بان ذوب‌آهن‌نوین توپ را درون دروازه جای داد.

در ادامه، خیبری‌ها برای کسب ۳ امتیاز اول با جان و دل و تا نای آخر دویدند و مزد بازی فداکارانهٔ خود را با ۳ امتیاز شیرین جشن گرفتند‌.

جالب این‌جاست که تیم خیبر تقریباً یک‌شبه بسته شد و بدون آمادگی لازم، موفق به این کار بزرگ شد. امیدواریم در ادامه راه با کسب آمادگی مطلوب، نتایج درخشان‌تری در این مسابقات رقم بزند.

از چهره‌های مطرح ورزش و فوتبال لرستان که از نزدیک شاهد این دیدار بودند می‌توان به علی‌یاور عزیزپور، مدیر کل ورزش و جوانان لرستان، مجید زهره‌ای، مسوول حراست این اداره، حیدر بهاروند، رئیس، و سعید رستمی‌چگنی، دبیر هیات فوتبال لرستان، عزیز سلیمانی‌نژاد از مربیان بازیکن‌ساز و زحمت‌کش فوتبال استان اشاره کرد‌.
بازیکنان خیبر خرم‌آباد‌: صادق نادرپور، فرزاد بهاری، فرشاد امامی‌، مسلم پروانه‌پور، علی صدرا، محمد فاضلی، مهدی عبدی، حسین جودکی، اسماعیل رشنو، سجاد خسروی، مسعود ستاری، سرمربی: سعید سپهوند، کمک‌ها‌: کاظم بهاروند و بهمن موسوی.

اصفهان بازی تیم های لیگ دروازه بان ذوب آهن رقابت های لیگ زمین زهره فوتبال باشگاه های کشور ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر