کد خبر: 214857 A

اوضاع‌ شنا بدتر از این نمی‌شود؛

بعد از اعزام نشدن تیم ملی به بازی‌های آسیایی ملی‌پوشان واترپلو سرخورده شدند و دیگر انگیزه‌ای برای ادامه‌کار ندارند. من هم وقتی دیدم کمیته‌فنی رئیس ندارد، صلاح ندیدم با فدراسیون همکاری کنم…

کاپیتان اسبق تیم ملی واترپلو سوءمدیریت و بی‌برنامگی فدراسیون را مهمترین عامل تضعیف این رشته عنوان کرد و گفت: آقایان برای نجات‌واترپلو از سمت خود کناره‌گیری کنند و اجازه بدهند فردی توانمند اداره فدراسیون‌شنا را در دست بگیرد.

علی محب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب با انتقاد از شرایط حاکم بر فدراسیون شنا افزود: فدراسیون اوضاع نابسامانی دارد؛ نه واترپلو داریم، نه تیم ملی و نه سرمربی تیم ملی که بخواهیم کمیته فنی واترپلو داشته باشیم. اوضاع شیرجه هم همین‌طور است. رئیس این کمیته هم استعفا داده و وضعیت‌شنا را هم در بازی‌های آسیایی دیدید که فقط ۴ رکورد ملی جابجا شد که نمی‌تواند دستاورد مهمی باشد.

وی افزود: بعد از اعزام نشدن تیم ملی به بازی‌های آسیایی ملی‌پوشان واترپلو سرخورده شدند و دیگر انگیزه‌ای برای ادامه‌کار ندارند. من هم وقتی دیدم کمیته‌فنی رئیس ندارد و جلسات آن هم ۳ ماه است برگزار نشده، دیگر صلاح ندیدم با فدراسیون همکاری کنم و از سمت خودم در کمیته‌فنی کناره‌گیری کردم.

محب مشکل اصلی فدراسیون را ناکارآمدی مدیریت آن عنوان کرد و افزود: رئیس فعلی توان اداره فدراسیون را ندارد و با حضور برخی افراد که به او مشاوره غلط می‌دهند، اوضاع فدراسیون نابسامان شده و دیگر امیدی نیست که شنا، شیرجه و واترپلو در مسیر پیشرفت حرکت کند.

این پیشکسوت‌واترپلو با بیان اینکه در هر دو باری که تیم ملی واترپلو از اعزام به بازی‌های آسیایی محروم ماند، نقش شخص رئیس فدراسیون پررنگ بود، اظهار داشت: آقایان در بازی‌های ۲۰۱۰ گوانگجو که حداقل تیم می‌توانست مقام چهارمی را به دست آورد به دلیل درگیری که با آیت‌اللهی داشتند به عنوان ناظر کمیته ملی المپیک مانع از اعزام تیم شدند و این بار هم به خاطر اینکه ممکن بود با ناکامی این تیم موقعیت خودش به خطر بیفتد از اعزام این تیم جلوگیری کرد. در واقع واترپلو هر دو بار از خود رضوانی لطمه خورده و جالب است او خودش را از این خانواده می‌داند!

وی خودمحوری و تصمیمات سلیقه‌ای را از جمله مشکلات‌ مدیریت فدراسیون شنا عنوان کرد و افزود: هیچ‌گونه تفکر جمعی در فدراسیون وجود ندارد و تصمیمات تنها به صورت شخصی و فردی گرفته می‌شود، بدون اینکه نظر کمیته های فنی و خیر و صلاح شنا، شیرجه و واترپلو را در نظر بگیرند. آن از آوردن لوتوس مولر آلمانی که یک مربی درجه ۳ اروپایی بود و اصلا نظر کمیته‌فنی را نخواستند و آن هم برکناری وحید رضایی و یک لیگ بی سر و سامان و پروقفه که تمام موجودیت واترپلوی ماست. به نظر من اوضاع یک رشته ورزشی از این بدتر نمی‌شود.

کاپیتان اسبق تیم ملی واترپلو راهکار خروج فدراسیون از وضعیت فعلی را تغییر رئیس فدراسیون عنوان کرد و افزود: رئیس فعلی فدراسیون استعفا بدهد و برود چراکه کارمند وزارت‌ورزش هستد و سر کار سابق‌شان بر می‌گردند. کسی که تنها یک ورزشکار معمولی بوده و هیچ سابقه‌ای در مدیریت ندارد، با سوابق‌ورزشی نمی‌تواند فدراسیونی به بزرگی شنا را اداره کرد. امیدوارم با رفتن آنها مدیرانی بیایند که ما بتوانیم روزهای خوب واترپلو در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان و ۲۰۰۶ قطر را تکرار کنیم.

این پیشکسوت‌واترپلو با بیان اینکه در ۳ سال و نیم گذشته این فدراسیون تنها به قهقرا رفته، گفت: آقایان در طول سه سال گذشته هیچگونه برنامه ای برای شنا، شیرجه و واترپلو نداشتند و کوچک‌ترین پیشرفتی در این ۳ رشته صورت نگرفته و امیدوارم هر چه زودتر وزارت ورزش فکری به حال این فدراسیون بکند، چراکه با ادامه این وضعیت دیگر چیزی از رشته‌ پایه شنا باقی نخواهد ماند.

محب در پایان تصریح کرد: امیدوارم وزارت‌ورزش اجازه ندهد افرادی که تنها به منافع شخصی خود فکر می‌کنند بیش از این در رأس فدراسیون بمانند و پول بیت‌المال و استعدادهای این مملکت را به نابودی بکشند.

واترپلو علی محب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر