کد خبر: 214982 A

رئیس مرکز نهادینه‌سازی ورزش و هنر:

به این باور رسیده‌ایم که بزرگان‌هنر و ورزشکاران سرزمین‌مان می‌توانند با انجام فعالیت‌های مختلف، مولد صلح پایدار جهانی باشند.

رئیس مرکز نهادینه‌سازی ورزش و هنر، از آغاز کلنگ‌زنی پارک المپیک و صلح جهانی در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری رئیس، دبیرکل و اعضای شورای راهبردی مرکز نهادینه سازی ورزش و هنر، صبح امروز در سالن اجتماعات مرکز بسیج صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این نشست، ذاکری دبیرکل این مرکز، در مورد دلایل شکل‌گیری این مجموعه گفت: مرکز نهادینه‌سازی ورزش و هنر مجموعه‌ای غیرسیاسی است که با حضور اندیشمندان، چهره‌های علمی، ورزشکاران و هنرمندان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های صلح دوستانه این مرکز نتیجه‌ای برد – برد دارد، افزود: با اینکه در هزاره سوم به سر می‌بریم، متاسفانه مشکلات مختلفی از جمله جنگ و خونریزی در جهان دیده می‌شود که به همین منظور، به این نتیجه رسیدیم برای افزایش محیط های هم‌افزایی و بدون توجه به نژاد، مذهب و قومیت‌ملل، شرایطی فراهم کنیم که طی آن مفاهیم بیان شده بهخصوص ارزش‌های انقلاب‌اسلامی را برای مردم‌جهان تعریف کنیم تا در نهایت به صلح پایدار و عدالت‌محوری در جهان محقق شود.

در ادامه، ناصر عظیمی رئیس مرکز نهادینه‌سازی ورزش و هنر خاطرنشان کرد: این کار ما یک حرکت جهانی است و اهداف کلانی را دنبال می‌کند.

وی افزود: چندی قبل " ژاگ روگ " رئیس وقت کمیته بین المللی المپیک در مراسمی که با هدف ورزش و صلح برگزار شده بود، به یک مورد ارزشمند اشاره کرد و گفت: " ورزش به تنهایی مولد صلح نیست. " از این رو، به این باور رسیده‌ایم که بزرگان‌هنر و ورزشکاران سرزمین‌مان می‌توانند با انجام فعالیت‌های مختلف، مولد صلح پایدار جهانی باشند.

عظیمی با اشاره به اینکه تاکنون اقداماتی در زمینه تلفیق هنر و ورزش انجام شده، اما کافی نبوده، اظهار داشت: بخشی‌نگری و روزمرگی آفتی بوده که موجب شده بهره‌وری مطلوب را در فعالیت‌هایی که منجر به اشاعه صلح پایدار در جهان شود را شاهد نباشیم.

رئیس مرکز نهادینه سازی ورزش و هنر در مورد برنامه های آینده این مرکز، گفت: در کشورهای مختلف دنیا، پارک هایی همچون: ملل و اقوام وجود دارند، اما در ایران تاکنون چنین موضوعی را شاهد نبوده ایم. به همین دلیل، احداثپارک المپیک و پارک جهانی صلح را در دستور کار داریم که کلنگ آن سال آینده بر زمین زده خواهد شد.

عظیمی در پایان یادآور شد: تاسیس پژوهشگاه ملل و اقوام و کاخ فستیوال‌ها، از دیگر طرح‌های مرکز نهادینه سازی هنر و ورزش است که به زودی وارد مراحل اجرایی خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم، رضا یزدانی قهرمان کشتی جهان و بازی‌های آسیایی اینچئون، علیرضا احسانی از پیشکسوتان کاراته و عضو شورای سیاست‌گذاری مرکز نهادینه‌سازی هنر و ورزش، محمد سلمانی شاعر، خلیل جوادی شاعر طنزپرداز، حبیب الله آزادی شاعر و سالار عبدی شاعر، حضور داشتند که به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مرکز نهادینه سازی ورزش و هنر پرداختند.

اعضای شورای المپیک بازی بسیج پیشکسوتان جهان سالن اجتماعات صدا و سیما کمیته بین المللی المپیک مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر