کد خبر: 217202 A

مسابقات جایزه بزرگ تکواندو – منچستر؛

در پایان دومین‌روز از مسابقات گرندپری‌منچستر، تکواندوکاران کشورهای ایران(۲بار) و اسپانیا توانستند مدال‌طلا را در اوزان خود بدست آورند.

در پایان دومین‌روز از مسابقات گرندپری‌منچستر، تکواندوکاران کشورهای ایران(۲بار) و اسپانیا توانستند مدال‌طلا را در اوزان خود بدست آورند.

به گزارش ایلنا، سومین دوره مسابقات گرندپریکس در سال ۲۰۱۴ از صبح روز جمعه(دوم آبانماه) در " منچستر " انگلیس آغاز شد. این رقابت‌ها در کلاس G۴ برگزار و ۲۳۷ تکواندوکار رنکینگ دار المپیکی از ۵۹ کشور، برای افزایش امتیازات خود در راستای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ برزیل به مدت ۳ روز مبارزاتشان را پیگیری خواهند کرد.

این مسابقات در ۴ وزن المپیکی برگزار می‌شود که نفرات اول تا ۳۱ رنکینگ جهانی مجاز به حضور در این مسابقات هستند و میزبان نیز می‌تواند در هر وزن یک تکواندوکار را معرفی کند.

همچنین به نفرات اول این مسابقات علاوه بر ۴۰ امتیاز در راه کسب سهمیه المپیک، ۵ هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا خواهد شد. نفر دوم ۲۴ امتیاز و ۳ هزار دلار و نفرات سوم هم ۱۴.۴ امتیاز و هزار دلار جایزه دریافت خواهند کرد.

دیروز و در دومین روز این مسابقات تکواندوکاران اوزان ۵۸ - و ۸۰ - کیلوگرم مردان و ۴۹ - کیلوگرم زنان رقابت‌های خود را پیگیری کردند که در پایان، از ۳ سکوی قهرمانی، ۲ مدال طلا توسط تکواندوکاران شایسته کشورمان بدست آمد و اسپانیا نیز در بخش بانوان بر سکوی نخست ایستاد.

بر این اساس، در فینال وزن ۵۸ - کیلوگرم مردان، فرزان عاشورزاده و " شوای ژائو " از چین(دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان) به مصاف رفتند که تکواندوکار ۱۷ ساله کشورمان موفق شد با پیروزی در این دیدار بر سکوی نخست بایستد و نماینده چین به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد. همچنین " کاسر رودریگوز " از مکزیک و " روی باراگانسا " از پرتغال مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.

هادی مستعان دیگر نماینده ایران در این وزن، با قبول شکست برابر نماینده چین که عنوان نایب قهرمانی این مسابقات را بدست آورد، از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

اما در وزن ۸۰ - کیلوگرم، مهدی خدابخشی با غلبه بر " ارون کوک " از جزایر مان، نفر اول رنکینگ المپیک و قهرمان ۳ دوره قاره سبز با شایستگی نشان زرین طلا را بدست آورد تا نماینده جزیره مان دوم شود. مسعود حجی زواره و " طاهیر گولیک " از آلمان نیز بر سکوی سوم قرار گرفتند.

همچنین در وزن ۴۹ - کیلوگرم بانوان، " بریگیدا یاگوی " از اسپانیا به عنوان نخست دست یافت، " ایوت گونادا " از مجارستان دوم و " لوکیجا زانینوویچ " از کرواسی به همراه " یاسمینا عزیز " از فرانسه مشترکا سوم شدند.

فرزان عاشورزاده مسابقات جایزه بزرگ تکواندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر