کد خبر: 219298 A

در اجلاس چین مصوب شد؛

بدنبال رایزنی های فدراسیونی جهانی و حمایت اعضا در سال گذشته رشته ووشو به فهرست ورزش های المپیک دانشجویان اضافه شد.

بدنبال رایزنی های فدراسیونی جهانی و حمایت اعضا در سال گذشته رشته ووشو به فهرست ورزش های المپیک دانشجویان اضافه شد.

به گزارش ایلنا، ووشو موفق شد در عرصه جهانی به یک موفقیت دیگر نیز دست یافته تا المپیکی شدن را نزدیک تر حس کند. در نشست هیات رئیسه فدراسیون جهانی که در چین برگزار شد، اعلام شد این تصمیم از سال ۲۰۱۷ اجرایی خواهد شد. بر این اساس، در المپیاد ورزشی دانشجویان که در این سال در تایوان برپا خواهد شد، شاهد حضور ووشوکاران نیز خواهیم بود. البته، مسابقات جهانی ووشو دانشجویان نیز سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

این خبر موفقیت آمیز در بخشی از نشست هیئت رئیسه فدراسیون جهانی اعلام شد. در این جلسه، ابتدا یو زای چنگ، رئیس فدراسیون جهانی ووشو گزارشی از اقدامات صورت گرفته در یک سال گذشته را ارائه داد. لیو، دبیرکل نیز نمایی از فعالیت های یک سال گذشته را برای اعضا ارائه داد.

در ادامه، مسئول برگزاری مسابقات جهانی تای چی که اولین دوره آن اکنون در چین در حال برگزاری است، درباره روند آماده سازی و اقدامات صورت گرفته، گزارشی داد.

رئیس کمیته پزشکی و مسئول مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی ووشو نیز درباره نمونه های گرفته شده در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ صحبت کرد و روند طی شده را تشریح کرد.

در ادامه این جلسه که چند ساعت به طول انجامید، رئیس فدراسیون ووشو اندونزی از اقدامات صورت گرفته برای میزبانی مسابقات قهرمانی جهان گفت. در پایان مقرر شد این رقابت ها از ۱۵ تا ۲۵ نوامبر در این کشور برپا شود.

میانمار که قبل از این درخواست میزبانی مسابقات جهانی جوانان را داده بود، با گزارشی که ارائه داد، موافقت اعضا برای میزبانی در دی ماه سال ۲۰۱۶ را کسب کرد.

در ادامه به بحثمهم اختلاف اعضای فدراسیون اروپایی اشاره شد. پس از مباحثات صورت گرفته، قرار بر این شد تا ۳ ماه به فدراسیون اروپایی زمان داده شود تا این مشکل حل شود؛ در غیر این صورت کمیته حکمیتی از سوی فدراسیون جهانی تشکیل می شود تا گزارش جامعی را جهت اخذ تصمیمات لازم به هیئت رئیسه ارائه دهد.

نشست هیئت رئیسه فدراسیون جهانی با حضور یو زای چنگ(رئیس فدراسیون و نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک)، نواب رئیس و اعضای هیئت رئیسه از جمله مهدی علی نژاد برگزار شد. این جلسه در هتل هاوارد جانسون در شهر چنگ دو برپا شد.

داوری ووشو با پیشنهاد ایران دگرگون شد

در پی پیشنهاد و استدلال ایران درباره ایجاد تغییرات در داوری ها، مقرر شد تا این پیشنهاد به شکل اجرایی درآید.

به گزارش ایلنا، دکتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشوی ایران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی پیشنهاد شفاف سازی در داوری های ساندا و ارائه اعتراض در حین این رقابت ها را به هیئت ارائه کرده بود. در اجلاسی که در چین برگزار شد، این موضوع به بحت گذاشته شد تا در باره آن تصمیمی گیری شود که می تواند نقش ویژه ای در گسترش این رشته نیز داشته باشد.

با وجود مخالفت رئیس کمیته فنی فدراسون جهانی، این طرح به دلیل استدلال منطقی و محکم علی نژاد در این جلسه و حمایت سایر اعضای هیئت رئیسه، به تصویب رسید تا در جام جهانی اندونزی که دو هفته دیگر برگزار می شود، به اجرا گذاشته شود.

این قانون می تواند گام موثری در شفاف سازی داوری ها در مسابقات ساندا باشد که با حمایت اکثریت اعضای هیئت رئیسه همراه شد. این تصمیم فصل نوینی در نحوه برگزاری دیدارهای ساندا به شمار می رود.

المپیک ایران تایوان جام جهانی جهان چین دی ماه رقابت عضو هیئت رئیسه کمیته بین المللی المپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر