کد خبر: 219508 A

دراجلاس فدراسیون جهانی والیبال؛

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۱۶ برزیل در سال ۲۰۱۵ به میزبانی تهران برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران در صورت قهرمانی جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را به دست می‌آورد.

تیم ملی والیبال ایران با گرفتن میزبانی مسابقات قهرمانی مردان آسیا، یک گام بزرگ به المپیک ۲۰۱۶ ریو نزدیک شد.

به گزارش ایلنا،، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران که برای شرکت در سی و چهارمین اجلاس جهانی فدراسیون جهانی والیبال در شهر ساردینیا کشور ایتالیا به سر می‌برد، توانست یک گام بزرگ برای رسیدن تیم ملی ایران به تنها قله فتح نشده آن یعنی المپیک بردارد.

داورزنی گفت: تمام تلاشم را کردم تا با توجه به قهرمانی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در ۲ دوره گذشته و موفقیت‌های اخیر این تیم، میزبانی مسابقات قهرمانی مردان آسیا در سال ۲۰۱۵ را به دست بیاورم. طبق تصمیم فدراسیون جهانی والیبال از سال ۲۰۱۵، قهرمان قاره آسیا نیز مانند قاره‌های دیگر، سهمیه‌ای مجزا برای المپیک خواهد داشت. من حتی میزبانی مسابقات زیر ۲۳ سال جهان و زیر ۲۳ سال آسیا را قبول کردم تا مجموعه والیبال ایران به هدف بزرگ خود برسد.

به این ترتیب، ‌ مسابقات والیبال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۱۶ برزیل در سال ۲۰۱۵ به میزبانی تهران برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران در صورت قهرمانی در این مسابقات ضمن کسب سومین قهرمانی متوالی آسیا، ‌ جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را به دست می‌آورد.

المپیک ایتالیا ایران برزیل تیم ملی تیم ملی ایران جهان رئیس فدراسیون مسابقات قهرمانی آسیا والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر