کد خبر: 223589 A

تاریخچه بازی های ساحلی آسیا؛

چهارمین دوره این رقابت ها به میزبانی پوکت تایلند دیروز(جمعه ۲۳ آبان) با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز شد. این دوره از نظر کمی شلوغ ترین سال این مسابقات است.

شهر پوکت تایلند، بین روزهای ۲۳ آبان تا دوم آذر چهارمین میزبان بازی های آسیایی ساحلی و محل گرد هم آمدن ۳۲۷۲ ورزشکار از قاره کهن خواهد بود.

به گزارش ایلنا، جمعه(۲۳ آبان) پس از برگزاری مراسم افتتاحیه، چهارمین دوره بازی های آسیایی ساحلی به میزبانی پوکت تایلند آغاز شد. این رقابت ها از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و هر دو سال یکبار برگزار می‌شود.

شهر بالی اندونزی نخستین میزبان این بازی‌ها در سال ۲۰۰۸ بود. اندونزی در این رقابت ها توانست با کسب ۲۳ مدال طلا، ۸ نقره و ۲۰ برنز در جایگاه اول قرار بگیرد و تایلند و چین در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

دومین دوره بازی‌های ساحلی آسیا به میزبانی مسقط عمان در سال ۲۰۱۰ برگزار شد. در این دوره ۵۲ مدال توزیع شد و کشور تایلند با ۳۶ مدال در جایگاه نخست این رقابت‌ها قرار گرفت و پس از آن چین و عمان در رده دوم و سوم جدول جای گرفتند.
سومین دوره این رقابت ها در سال ۲۰۱۲ به میزبانی هائیانگ چین انجام شد. چینی ها با ۱۴ مدال طلا، قهرمانی این دوره را به خود اختصاص دادند و کشورهای تایلند و کره جنوبی به ترتیب در رده دوم و سوم قرار گرفتند.

چهارمین دوره این رقابت ها به میزبانی پوکت تایلند دیروز(جمعه ۲۳ آبان) با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز شد. این دوره از نظر کمی شلوغ ترین سال این مسابقات است. در این دوره بیش ۳۲۷۲ ورزشکار به همراه مسئولان حضور داردند تا شاهد رقابت هایی جذاب و نزدیک باشیم.

امسال برگزاری مسابقات در رشته‌های ورزشی کشتی ساحلی، کبدی، بولینگ، سپک تاکرای ساحلی، جت اسکی، کوراش، جوجیتسو، واترپلوی ساحلی، بادی بیلدینگ، بسکتبال سه نفره، شنای ماراتن، هندبال ساحلی، قایقرانی، والیبال ساحلی، سامبو، وودبال ساحلی، اسکواش، موج‌سواری، تری اتلون، پنت اتلون مدرن ساحلی، اسکی روی آب، پاراگلایدر، فوتبال ساحلی، سنگ‌نوردی و والیبال با پا در شش مجموعه ورزشی ساحلی برنامه ریزی شده است.

کاروان ورزشی ایران در این دوره با ۸۵ ورزشکار در ۱۸ رشته بدنسازی، موی تای، اسکواش، کوراش، کبدی، فوتبال ساحلی، سپک تاکرا، والیبال ساحلی، صخره نوردی، واترپلوی ساحلی، کشتی ساحلی، دوومیدانی، سامبو، جوجیتسو، سه گانه، دوگانه، فوتوالی و اسکیت حضور دارد.

اسکی ایران بازی تایلند جدول چین رقابت سه گانه عمان والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر