کد خبر: 225619 A

بازی های ساحلی آسیا - تایلند؛

تیم ملی والیبال ب ایران که در سه بازی گذشته ترکمنستان، مالدیو و بحرین را شکست داده بود در بازی چهارم برای تعیین سرگروه در مقابل قطر به میدان رفت و پیروز شد.

تیم ملی والیبال ب ایران که در سه بازی گذشته ترکمنستان، مالدیو و بحرین را شکست داده بود در بازی چهارم برای تعیین سرگروه در مقابل قطر به میدان رفت و پیروز شد.

به گزارش ایلنا، ترکیب تیم ملی والیبال ب ایران را صابر هوشمند و بهمن سالمی تشکیل می‌دادند. این دیدار در ست اول با نتیجه ۲۱ بر ۱۷ به سود قطر به پایان رسید. علیرغم اینکه ایران در این ست چند بار از حریف جلو افتاد اما در نهایت قطری‌ها چند امتیاز متوالی گرفتند و به امتیاز ۲۱ رسیدند تا ست اول را به نام خود ثبت کنند.

ست دوم را ایران خوب شروع کرد. بهمن سالمی و صابر هوشمند که نمی‌خواستند ایران به عنوان تیم دوم گروه صعود کند، سه امتیاز از حریف جلو افتادند و سعی می‌کردند فاصله حداقل دو سه امتیازی را حفظ کنند. فاصله سه امتیازی حفظ شده بود و قطری‌ها که دیدند نمی‌توانند فاصله را جبران کنند، خودشان را روی زمین انداختند.

با توجه به این که والیبال ساحلی تعویض ندارد و اگر بازیکنی مصدوم شود می‌تواند ۵ دقیقه وقت پزشکی بگیرد، قطری‌ها با همین شیوه بازی را قطع کردند تا شاید بتوانند روحیه تیم ایران را خراب کنند. اما تیم ایران بعد از وقت پزشکی اولین امتیاز را گرفت تا نشان دهد این حربه قطری‌ها هم کارساز نیست.

ست سوم را قطر بهتر شروع کرد و چند امتیاز جلو افتاد. ولی ایران خیلی زود جبران کرد و دو تیم پا به پای هم تا امتیاز ۱۱ پیش رفتند. مسابقه هرچه به امتیاز ۱۵ نزدیک می‌شد، حساسیت آن بالاتر می‌رفت و بازی ۱۲-۱۲ مساوی شد. امتیاز سیزدهم را ایران گرفت تا فقط دو امتیاز تا بردن این مسابقه و سرگروهی فاصله داشته باشد. اما قطری‌ها دوباره مسابقه را مساوی کردند.

حالا فقط دو امتیاز تا پایان مسابقه مانده و قطر سرویس خود را خراب می‌کند. ایران برای برد فقط یک امتیاز می‌خواهد اما قطر امتیاز می‌گیرد و تیمی برنده خواهد بود که به امتیاز ۱۶ برسد. ایران امتیاز ۱۵ را می‌گیرد و چند ایرانی حاضر در ورزشگاه به شدت ایران را تشویق می‌کنند.

مجدد مسابقه مساوی می‌شود و حالا برنده تیمی است که زودتر به امتیاز ۱۷ برسد. ایران با اسپک خوب بهمن سالمی امتیاز شانزدهم را می‌گیرد و چند ثانیه بعد امتیاز هفدهم را هم برای ایران ثبت می‌کند تا ایران این مسابقه حساس را ببرد و به عنوان سرگروه به مرحله بعد برود.

ایران بازی بحرین تایلند ترکمنستان زمین قطر والیبال تیم امتیاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر