کد خبر: 226202 A

لذت‌المپیاد را بین‌ دانش‌آموزان حس می‌کنم؛

این اتفاق بزرگی برای فتح باب ورود یک داور به جامعه داوری است که از اینجا شکل می‌گیرد. به اعتقاد من المپیاد درون مدرسه‌ای شالوده آینده داوری ورزش کشور است.

داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: با توجه به شرکت‌جویی دانش‌آموزان در امر برگزاری و قضاوت رقابت‌های درون مدرسه‌ای، این المپیاد پایه‌ساز و شالوده داوری رشته‌های مختلف ورزش کشور است.

به گزارش ایلنا، حسن کامرانی‌فر اظهار داشت: اتفاقی که هم اکنون در قالب المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در کشور در حال رخ دادن است یکی از بنیادی ترین و قشنگ ترین فکرهای آموزش و پرورش است که شور و علاقه عجیبی نزد دانش آموزان ایجاد کرده است.

وی که خود یک معلم ورزش است، افزود: شاید قبلا مسابقات مدرسه‌ای انجام می‌شد اما چارت بندی و کلاسه بندی آن تحت عنوان المپیاد باعثشور و هیجان و توجه ویژه دانش آموزان و حتی اولیاء به آن شده است که به این کار سمت و سوی درست داده است. به عنوان یک معلم ورزش لذت این المپیاد در بین دانش‌آموزان احساس می‌کنم چراکه ابعاد جسمی، روحی و روانی و انگیزشی شرکت در رقابت‌های ورزشی را می‌بینم.

نماینده داوری فوتبال ایران در جام‌جهانی برزیل متذکر شد: یکی از دروازه‌های ورود به بحثداوری تجربه کردن داوری است که با توجه به تقسیم مسئولیت‌ها میان شرکت‌کنندگان در چنین المپیادی، دانش آموز می تواند تصمیم گیری سریع در داوری را از نزدیک تجربه و چه بسا علاقمند به بحثداوری شود.

کامرانی‌فر در خاتمه خاطرنشان کرد: این اتفاق بزرگی برای فتح باب ورود یک داور به جامعه داوری است که از اینجا شکل می‌گیرد. به اعتقاد من المپیاد درون مدرسه‌ای شالوده آینده داوری ورزش کشور است.

حسن کامرانی‌فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر