کد خبر: 232144 A

برای نخستین بار صورت گرفت؛

تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران با شکست آفریقای جنوبی برای نخستین بار مجوز حضور در مرحله نهایی تور جهانی را به دست آورد.

تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران با شکست آفریقای جنوبی برای نخستین بار مجوز حضور در مرحله نهایی تور جهانی را به دست آورد.

به گزارش ایلنا، آخرین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی در سال ۲۰۱۴ از فردا چهارشنبه با حضور ۳۲ تیم برتر جهان در کشور آفریقایی جنوبی آغاز خواهد شد.

۲۶ تیم مرحله نهایی تور والیبال ساحلی انتخاب شدند و ۱۲ تیم دیگر امروز سه شنبه در مسابقات انتخابی که در شهر «مانگوآنگ» آفریقای جنوبی برگزار شد، برای شش سهمیه این رقابت ها به مصاف یکدیگر رفتند.

تیم ملی الف والیبال ساحلی ایران شامل صابر هوشمند و بهمن سالمی در مرحله انتخابی به مصاف تیم آفریقای جنوبی(کوندر و فریدریکس) رفت و دو بر یک این تیم را شکست داد.

ملی پوشان ایران در ست دوم ۲۱ بر ۹ مغلوب تیم میزبان این رقابت ها شدند اما در ست های اول و سوم با امتیازهای ۲۱ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۰ به یپروزی رسیدند تا والیبال ساحلی ایران نیز همانند سالنی جهانی شود.

تیم ملی ب والیبال ساحلی ایران نیز در این مرحله دو بر صفر با امتیازهای ۲۱ بر ۷ و ۲۱ بر ۱۲ مغلوب تیم کانادا(دییرنیگ و می) شد تا کانادا مجوز صعود دریافت کند.

در دیگر دیدارهای این مرحله استرالیا با شکست آمریکا و ایتالیا با شکست آفریقای جنوبی راهی آخرین مرحله تور جهانی والیبال ساحلی شدند.

حمید موحدی به عنوان سرمربی و کسری غفوری(سرپرست) تیم های ملی الف و ب والیبال ساحلی ایران را در این رقابت ها همراهی کردند.

آفریقای جنوبی ایتالیا ایران تیم ملی تیم های ملی جهان رقابت کانادا موحدی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر