کد خبر: 235753 A

سرپرست فدراسیون هندبال عنوان کرد؛

ایران برای نخستین بار است که در این مسابقات مهم حضور می یابد، توقع مان از این تیم منطقی است، تنها خواسته ما از بازیکنان و کادر فنی این است که تمام توان و انرژی خود را به کار بگیرند.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی با ابراز خرسندی از وفاق و همدلی ایجاد شده در بین ورزشکاران هندبال گفت: از هندبالیست هایی که در مسابقات آسیایی کره جنوبی حضور نداشتند برای شرکت در مسابقات جام جهانی دعوت شده است و می توان گفت تیم خوبی را برای حضور در قطر آماده کرده ایم.

به گزارش ایلنا، احمد گواری درباره وضعیت کنونی تیم ملی هندبال اظهار داشت: حدود ۱۰ روز است که از سوی گودرزی به عنوان سرپرست در فدراسیون هندبال مشغول به فعالیت هستم. تاکنون ثبت نام از کاندیدا انجام شده که مراحل استعلام از آن ها در حال انجام است.

وی درباره مهم ترین رویداد پیش روی این فدراسیون گفت: تیم ملی هندبال ۱۲ دی ماه با حضور ۲۱ نفر برای برگزاری اردوی تدارکاتی عازم ایتالیا می شود که در آن جا سه لژیونر از مجارستان به تیم اضافه خواهند شد. ۲۴ دی ماه نیز ۱۸ نفر منتخب برای حضور در مسابقات جام جهانی هندبال عازم قطر می شوند.

گواری از این رویداد به عنوان نخستین تجربه حضور ایران در مسابقات جام جهانی هندبال یاد کرد و افزود: ایران برای نخستین بار است که در این مسابقات مهم حضور می یابد، توقع مان از این تیم منطقی است، تنها خواسته ما از بازیکنان و کادر فنی این است که تمام توان و انرژی خود را به کار بگیرند و بتوانند به عنوان تیم منسجم و هماهنگ مسابقات را پشت سر بگذارند و حضور خوبی را تجربه کنند.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی با ابراز خرسندی از وفاق و همدلی ایجاد شده در بین ورزشکاران هندبال گفت: از هندبالیست هایی که در مسابقات آسیایی کره جنوبی حضور نداشتند نیز برای شرکت در مسابقات جام جهانی دعوت شده است و می توان گفت تیم خوبی را برای حضور در قطر آماده کرده ایم.

سرپرست فدراسیون هندبال ادامه داد: مسابقات جام جهانی در ۴ گروه برگزار خواهد شد که ایران به همراه تونس، اتریش، بوسنی هرزگوین، کرواسی و مقدونیه در گروه(ب) قرار دارد. این کشورها به دفعات در مسابقات جام جهانی هندبال شرکت داشته اند و تجربیات خوبی در این خصوص دارند؛ می توان گفت کشورهای حاضر در این مسابقات برترین های دنیا در هندبال هستند.

گواری حضور تیم کشورمان در بین این تیم ها را اتفاقی مهم دانست و گفت: ایران بهمن ماه سال گذشته توانست برای نخستین بار در مسابقات آسیایی قطر به همراه بحرین و کشور میزبان جواز حضور در مسابقات جام جهانی را کسب کند.

وی در ادامه از وضعیت لیگ های هندبال ابراز رضایت کرد و افزود: مسابقات لیگ در سطح برتر، دسته یک و دسته دو در بخش مردان و زنان در حال انجام است. ازدور رفت مسابقات لیگ برتر مردان ۴ بازی باقی مانده که چون همزمان با اردوی تیم ملی است فعلا برگزار نخواهد شد.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در پایان استمرار روند صعودی بخش بانوان را مورد تاکید قرار داد و گفت: در رده های پایه این رشته وضعیت نسبتا مناسبی حاکم است که اگر استمرار داشته باشد برای تیم ملی بزرگسالان مشکلی نخواهیم داشت. فدراسیون همه مسابقات پیش بینی شده بانوان در تقویم خود را در بخش نونهالان، نوجوانان و جوانان برگزار کرده و تا پایان امسال نیز چند رویداد باقی مانده نظیر لیگ دسته یک اول بهمن ماه، لیگ دسته ۲ آخر بهمن ماه، ‌ اولین مسابقات پایگاه های قهرمانی کشور در بخش جوانان و نوجوانان را در پایان دی ماه برگزار خواهد کرد.

اتریش اردوی تیم ملی انرژی ایتالیا بازی بوسنی جام جهانی قطر مردان و زنان مسابقات لیگ برتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر