کد خبر: 241682 A

رده‌بندی IHF اعلام شد؛

به این ترتیب پس از قرار گرفتن تیم فوتبال ایران در رده پنجاه و یکم جهان، هندبال ایران هم رتبه‌ای مشابه در رنکینگ جهانی کسب کرد.

فدراسیون بین‌المللی هندبال آخرین رده‌بندی خود را اعلام کرد. طبق این رده‌بندی تیم‌های آلمان، روسیه و دانمارک در رده‌های اول تا سوم قرار دارند و ایران رتبه پنجاه و یکم جهان را به خود اختصاص داده‌ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی هندبال(HIF) براساس نتایج، گل‌های زده و خورده، ‌ میزبانی، اهمیت‌ دیدارها و قدرت محلی تیم‌ها اعلام می‌شود. در جدیدترین رده‌بندی این فدراسیون آلمان با ۱۴۳۲، روسیه با ۱۲۱۳ و دانمارک ۱۱۳۴ به ترتیب اول، دوم و سوم‌اند.

در این رده‌بندی تیم ملی هندبال ایران که برای نخستین بار به مسابقات جهانی راه یافته، و با توجه کسب مقام سوم قهرمانی هندبال مردان آسیا به میزبانی منامه در سال ۲۰۱۴ و نیز کسب عنوان چهارمی بازی‌های آسیایی اینچئون در سال گذشته، رتبه پنجاه و یکم را به خود اختصاص داد.

به این ترتیب پس از قرار گرفتن تیم فوتبال ایران در رده پنجاه و یکم جهان، هندبال ایران هم رتبه‌ای مشابه در رنکینگ جهانی کسب کرد.

تیم ملی هندبال کشورمان در گروه B مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ قطر با تیم‌های کرواسی، تونس، اتریش، بوسنی و هرزگوین و مقدونیه هم‌گروه است.

بیست و چهارمین دوره مسابقات جام جهانی هندبال از ۲۵ دی تا ۱۲ بهمن به میزبانی قطر برگزار می‌شود.

فدراسیون بین‌المللی هندبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر