کد خبر: 344296 A

بزرگترین رقابت اسکی در فصل جاری که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در دیزین برگزار شد، با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

 به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی پیست بین‌المللی دیزین، ر‌قا‌بت‌های اسنوبرد جایزه بزرگ "بزرگداشت دهه فجر" (جام رایکا) در بخش مارپیچ بزرگ با حضور ملی‌پوشان اسکی، نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و استقبال گسترده علاقمندان روز پنجشنبه در پیست اسکی دیزین برگزار شد.

در این ر‌قا‌بت‌ها و در بخش مردان حسن کلهر جایگاه اول را به دست آورد، رحمت الله مقدید در جایگاه دوم قرار گرفت و سید حسین صید سوم شد.  در بخش بانوان نیز آتنا چراغیان در جایگاه نخست قرار گرفت، ستاره یزدانی دوم شد و شقایق یزدانی در جایگاه سوم ایستاد.

این مسابقات بزرگترین ر‌قا‌بت اسکی در این فصل بود. علی‌رغم این که تمامی ر‌قا‌بت‌های این فصل اسکی توسط فدراسیون لغو شده، این مسابقات توسط پیست دیزین برگزار شد.

طهایی، استاندار البرز، گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز ،حمیدرضا تفته مدیرعامل مجموعه بین المللی دیزین، عیسی ساوه شمشکی نماینده و مشاور وزیر ورزش و جوانان در توسعه ورزش زمستانی، نمایندگان بسیج و ارتش و همچنین شمار زیادی از علاقمندان به اسکی مهمانان ویژه روز پنجشنبه پیست اسکی دیزین بودند.

در پایان این رقابت ها، عبدالرضا آژیر مدیر پیست اسکی دیزین اظهار داشت: سطح کیفی مسابقات بسیار بالا بود. خیلی خوشحالیم که بهترین های رشته اسکی برای نخستین بار در سال 1394 به رقابت با یکدیگر پرداختند.

وی در خصوص دلایل بسته شدن جاده شمشک به دیزین آن هم در روز برگزاری مسابقه یادآور شد: قرار بود اواسط هفته گذشته با هماهنگی های صورت گرفته میان مدیریت پیست و نهادهای مختلف، با انفجار مواد محترقه در کوه ها و ریختن برف ها به پائین، از ریزش بهمن احتمالی جلوگیری کنیم اما متاسفانه روز انجام این عملیات کلانتری فشم همکاری لازم را انجام نداد تا روز پنجشنبه به خاطر رعایت مسائل ایمنی مجبور به بستن جاده شویم. امیدواریم کم لطفی ها در حق دیزین به پایان برسد زیرا فعال بودن این پیست نه تنها به ورزش اسکی و صنعت توریسم ورزشی کمک می کند بلکه موجب رونق اقتصادی منطقه دیزین هم می شود.

مدیر پیست اسکی دیزین در پایان با اعلام اینکه کم کاری برخی افراد نسبت به پیست بین المللی دیزین، جفا به ورزش اسکی است، یادآور شد: دو هفته قبل هم به دروغ اعلام کردند که 37 نفر در پیست اسکی دیزین مصدوم شدند در حالی که در مجموع تنها 5 نفر مصدوم شدند. انتشار همین خبر کذب موجب شد که دادستان عمومی و انقلاب البرز در گفت و گویی با پایگاه اطلاع رسانی دادسرای این استان انتشار خبر مصدومیت 37 نفر در دیزین را مصداق نشر اکاذیب بداند و از پیگیری قضایی این موضوع خبر دهد.

 

اسکی ایران دهه فجر رقابت مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر