کد خبر: 382830 A

جام ریاست جمهوری قزاقستان

ایلنا: مسابقات شطرنج بلیتس اوراسیا 2016 موسوم به جام ریاست جمهوری قزاقستان با قهرمانی شطرنج‌باز تاجیکستانی به پایان رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون شطرنج، جام شطرنج بلیتس (برق آسا) اوراسیا 2016 موسوم به جام ریاست جمهوری قزاقستان که از 29 خرداد به میزبانی آلماتی (درکشور قزاقستان) آغاز شده بود با قهرمانی شطرنجباز تاجیکستانی به پایان رسید.

105 شطرنجباز از 28 کشور جهان در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند. از کشورمان نیز استاد بزرگ احسان قائم‌مقامی با ریتینگ 2569 در این مسابقات حضور داشت. این رقابت‌ها با حضور بزرگانی چون سرگی کاریاکین، لی کوانگ لیم، یان نپومیانشچی، بوریس گلفاند،گریشوک،سویدلر و ... طی دو روز برگزار شد. 

در پایان 22 دور این رقابت‌ها ، استاد بزرگ فرخ امانتف تاجیکستانی با کسب 16 امتیاز قهرمان شد، استاد بزرگ یان نپومیانشچی هم امتیاز با او (16 امتیاز) در جایگاه دوم قرار گرفت. استاد بزرگ بادور جوباوا از گرجستان نیز با 15/5 امتیاز در رده سوم جدول جای گرفت.

استاد بزرگ احسان قائم مقامی نیز در پایان این رقابت ها با 9 پیروزی، 4 تساوی و 9 شکست در جایگاه 59 جدول قرار گرفت. مجموع جوایز این مسابقه بزرگ 100 هزار دلار خواهد بود که 30 هزار دلار آن به نفر نخست تعلق گرفت.

 

برق جهان دلار ریاست جمهوری قزاقستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر