کد خبر: 414060 A

ایلنا: کارگاه سه روزه هم آموزی پزشک تیم‌های ورزشی از برنامه‌های المپیک سولیداریتی با حضور پزشکان ورزشی آغاز شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، با حمایت‌های بخش ارزش‌های المپیک، کمیسیون المپیک سولیداریتی IOC  و همکاری کمیسیون پزشکی ورزشی و بخش المپیک سولیداریتی کمیته ملی المپیک، کارگاه سه روزه هم آموزی پزشک تیم‌های ورزشی آغاز شد.

این دوره آموزشی که از برنامه‌های المپیک سولیداریتی کمیته ملی المپیک در سال 2016 میلادی است، با حضور استاد برجسته پزشکی ورزشی دنیا پروفسور رونالد موقان از دانشگاه لافبرو انگلستان و در روزهای چهارم تا ششم مهرماه در آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است.

اسامی اساتید و همچنین مباحثی که در این دوره به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد به شرح زیر است:

تغذیه و هیدراسیون برای مسابقه، تغذیه برای تمرین، کنترل وزن در ورزشکاران و خطرات و مزایای استفاده از مکمل‌های ورزشی توسط  پروفسور مقان و محمد صمدی، بازتوانی در آسیب‌های ورزشی و دستورالعمل‌های پزشکی جنبش المپیک توسط فرزانه ترکان، روزه داری در ورزش توسط دکتر علی‌نژاد، تمرینات درمانی در فیزیوتراپی توسط آذر معزی، کمبود ریزمغذی‌ها و احتمال آسیب و بیماری در ورزشکاران و همچنین ورزش و هایپر آندروژنی کارکردی توسط لاله حکیمی، مکمل‌های ورزشی در مقابل دوپینگ توسط رامین طباطبایی و تجویز مکمل‌های ورزشی در تمرینات استقامتی، هوازی و مقاومتی توسط شهرام فرج زاده.

همچنین در پایان هر روز از این دوره، سه کارگاه با عناوین 1. آزمون‌های کاربردی بعد از بازتوانی در ورزشکاران نخبه، 2. اختصاص سازی برنامه تغذیه‌ای در ورزشکاران قهرمان، 3. آزمون‌های پیکر سنجی، برگزار خواهد شد.

در پایان این کارگاه به شرکت کنندگانی که در نهایت این دوره را با موفقیت به پایان برسانند گواهی المپیک سولیداریتی ویژه پزشک تیم‌های ورزشی اهدا خواهد شد.

 

آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک کمیته المپیک سولیداریتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر