کد خبر: 414913 A

ایلنا: نماینده کاشمر در دیدار با منوچهر صالحی: ورزش، راه میانبر احیای کفش ملی است.

به گزارش ایلنا، دکتر بهروز بنیادی، نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی با حضور در مجموعه فروشگاهی گلوبندک (پاساژ استاندارد) ضمن بازدید از این مجموعه با منوچهر صالحی مدیر عامل گروه صنعتی ملّی دیدار کرد.

وی درجریان ملاقات با صالحی در گفت‌وگو با مرکز ارتباطات گروه صنعتی ملّی نیزحاضر شد و در خصوص حضورش در مجموعه فروشگاهی گلوبندک گفت: کفش ملّی جزو حس های نوستالوژیک ما ایرانی‌ها است، مخصوصاً هم سن‌های من که حس خاصی به این نشان دارند. نشان فیل کفش ملّی و نظم و انضباط فروشگاهش همیشه در ذهن ما است. در گذشته ایرانی‌ها به صورت خانوادگی برای خرید کفش به فروشگاه‌های کفش ملّی مراجعه می‌کردند و خاطرات خوشی را برایشان ساخته می‌شد، امّا دردوره‌ای، روزگار طوری شد تا این خاطرات از اذهان پاک شود و نشان ملّی دچار افت شود. ولی خدا را شکر امروز با تلاش آقای صالحی و گروهشان وضع فرق کرده است و کفش ملّی در حال بازگشت به جایگاه سابق خود است.

وی ادامه داد: به هرحال من امیدوارم کفش ملّی خیلی زود به سطح جامعه برگردد و مایه خوشحالی برای ما ایرانی ها بشود. هدف اقتصاد مقاومتی هم که مقام معظم رهبری فرمودند، همین است، یعنی حمایت واقعی ازکار، کارگر داخلی و تولید داخلی. مردم باید درزمینه همت کنند، شاید هزینه های تولید داخل امان یک مقداراز مشابه خارجی بیشترباشد، ولی باید بپذیریم با این کارمان از یک هموطن خودمان حمایت کرده ایم .به هر حال امیدوارم که تولید کنندگان ما موفق باشند.

عضو فراکسیون بهداشت و درمان خانه ملّت گفت: واقعاً کفش به عنوان قلب دوّم انسان محسوب می شود و شاید اطلاعات خیلی ازمادر این خصوص فنی نباشد. بایستی سیستم های آموزشی، برنامه های تلویزیونی روی این مسأله کار کنند.در بحث سلامت،متخصصین امربه مردم یادآوری می کنند که چطوربرای فرزندانشان در سنین پایین کفش تهیه کنند.

نماینده مردم کاشمردر مجلس شورای اسلامی پیرامون حمایت مجلسی ازتولید داخلی گفت: شخصاً کاری که مجلس درراستای حمایت ازتولید داخل می کند ، اینکه بایستی قوانین و مقرراتی که دست و پا گیر است ازسرراه تولید بر داشته شده و تسهیل شود تا دسترسی راحت تری به پشتیبانی های مالی وسرمایه در گردش که نیازاوّلیه صنعت است داشته باشیم. از طرفی بنگاههای بازاریابی مناسبی را در سطح کشوربتوانیم فعال کنیم که ازظرفیت جمعیتی همسایگان هم استفاده کنیم ،اگر این اتفاق رخ دهد، اتفاق بسیار خوبی است و من امیدوارم تولیداتمان را بتوانیم دراختیار سایر کشورها هم قرار دهیم.

دکتر بنیادی درپایان اضافه کرد: نشان کفش ملّی چون مدّتی ازسطح جامعه دور بوده، برای آنکه دوباره احیاء شود، کمی زمان برخواهد بود. امّا امیدوارم به زودی جایگاه واقعی اش را پیدا کند و بتواند مایه سرافرازی کشورما باشد. کفش ملّی باید بتواند به عنوان یک نشان جهانی خودش را کم کم مطرح کند، چه در سطح آسیا و چه در سطح کشورهای پیشرفته، به هر حال این استعداد و توان هم در ما وجود دارد و فقط باید باور کنیم.

وی افزود: یکی از راههایی که خیلی زود کفش ملی را می تواند به خانه های مردم برگرداند حضور و ورود کفش ملی به میادین ورزشی است که خوشبختانه آقای صالحی خودشان از مدیران ارشد در ورزش ما بوده و هستند و خیلی خوب کفش ملی را از راه ورزش به ذهن ناخودآگاه مردم بر گردانده اند و من طی هفته های اخیر دیده ام و خوانده ام که بزرگان ورزش با حضور در کفش ملی با افتخار از این برند بزرگ ملی یاد کرده اند . ضمن اینکه خود دکتر اسلامیان هم از مساله ورزش و رابطه آن با ورزش غافل نیستند و باید به این مجموعه مدیریتی بزرگ و خوب که کار بسیار سختی را شروع کرده اند و از راههای درست و اصولی دارند کفش ملی را احیا می کنند احسنت گفت.

 

برنامه های تلویزیونی بهداشت و درمان جامعه کفش مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر