کد خبر: 434205 A

ایلنا: صبح امروز کیومرث هاشمی رئیس و شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک به همراه اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی ضمن حضور در آکادمی ملی المپیک از اردوی آماده سازی تیم ملی اسکی آلپاین و اسنوبرد که خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی آماده می‌کنند بازدید بعمل آوردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در ابتدای این بازدید رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خسته نباشید به بازیکنان و مربیان ابراز داشت: امکانات آکادمی ملی المپیک کاملا در خدمت ملی پوشان اعزامی به رقابت‌ها برون مرزی خواهد بود که البته اسکی بازان برای تمرینات خود نیازمند شرایط خاصی می‌باشند که قطعا مسئولین محترم فدراسیون اسکی تمهیدات لازم را در این باره اندیشیده‌اند ولی از نظر اسکان،تغذیه و امکانات بدنسازی و تست‌های آمادگی جسمانی، آکادمی ملی المپیک با نیروهای زبده‌ای که دارد در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

هاشمی تصریح کرد: اسکی یکی از ورزش های پرطرفدار کشور است و قطعا موفقیت نمایندگان کشورمان در رقابت‌های برون مرزی باعث اقبال هر چه بیشتر مردم به این رشته با طراوت زمستانی خواهد شد بخصوص که در سال‌های اخیر در ابعاد همگانی مردم در سنین مختلف گرایش خوبی به اسکی پیدا کرده‌اند ولی از نظر مدال آوری شرایط برای تیم ملی اسکی سخت و متفاوت است هر چند معتقدیم در ورزش همه چیز مدال نیست و همین حضور شما اسکی بازان ایران در بازی‌های آسیایی ساپاروی ژاپن حتی اگر با مدال همراه نباشد برای ما ارزشمند است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان اعزامی باید سفیران صلح و دوستی ایران باشند گفت: حضور شما در بازیها و مسابقات پیش رو زمانی ارزشمند خواهد بود که بتوانید با چهره واقعی ملت ایران را به همگان نشان دهید همانند کار قابل تقدیر سارا خادم الشریعه در مسابقات هفته پیش جهانی گرند پری که مورد توجه جهانیان قرار گرفت. خواهش من از شما این است که با رفتار و کردار مناسب و در خور شان در کنار تلاشتان برای موفقیت و نتایج خوب، سفیران صلح و دوستی ایران زمین باشید.

در ادامه سید عبدی افتخاری رییس فدراسیون اسکی ضمن تقدیر از حمایت‌های کمیته ملی المپیک و حضور هاشمی در اردوی تیم ملی اسکی گفت: اگر چه در ماههای گذشته مشکل عدم بارش برف برای اردو نشینان داشتیم ولی فدراسیون تمامی تلاش خود را برای اعزامی تیمی خوب و آماده به رقابت‌های قاره‌ای و جهانی انجام داد و در این مدت جا دارد از حمایت‌های کمیته ملی المپیک تشکر کرده و بچه‌ها بتوانند در رقابت‌های پیش رو جواب زحمات مسئولین را بدهند.

سپس مرتضی صید مربی تیم ملی آلپاین تصریح کرد:حضور رییس کمیته ملی المپیک در اردوی تیم ملی اسکی بسیار دلگرم کنننده بوده و به رغم اینکه ما الان بمدت 3 هفته مشکل عدم بارش برف را داریم ولی امیدواریم ازسه شنبه با حضور در پیست اسکی این مشکل برطرف شود و حمایت‌های کمیته ملی المپیک در این زمینه جهت استفاده از خوابگاه، سالن تمرین بدسازی و تغذیه ادامه داشته باشد تا بچه‌ها با خیالی آسوده راهی میدان جهانی شوند.

در ادامه حسین ساوه شمشکی به نمایندگی از ورزشکاران تصریح کرد: قطعا حضور رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک تاثیر بسزایی در افزایش انگیزه بچه ها خواهد داشت و هر چقدر حمایت‌های کمیته ملی المپیک ووزارت ورزش از اسکی بیشتر باشد قطعا در نتیجه‌گیری بهتر خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد:همین که آقای هاشمی ، شهنازی  و رحیمی به اردو می‌آیند تا از نزدیک جویای حال بچه‌ها شده و بطور رو در رو با بچه‌ها و کمبودهای آنها آشنا می‌شوند تا در جهت برطرف کردن آن برآیند خیلی ارزشمند است و ما امیدواریم که در این مدت باقی مانده بتوانیم با حداکثر آمادگی راهی میدان جهانی شویم.

آرش لاچینی سرپرست کمیته اسنوبرد هم ضمن تشکر از حمایت‌های کمیته ملی المپیک تصریح کرد:بدون تردید بچه‌ها تمام تلاششان اینست که بتوانند در میدان عمل سر بلند خارج شده و انتظارات مردم و مسئولان را برآورده کنند.

گفتنی است تیم ملی اسکی اسنوبرد خود را برای رقابت‌های جهانی اسپانیا و تیم ملی آلپاین خود را برای رقابت‌‌های جهانی سوئیس که اواخر بهمن و اسفنده ماه برگزار می‌شود آماده می‌کنند.

همچنین اسکی بازان کشورمان  رقابت‌های آسیایی ساپارو ژاپن را نیز پیش رو دارند.

سجادی کمیته ملی المپیک اردوی تیم ملی اسکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر