کد خبر: 177725 A

سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو؛

مسابقات سوپر فینال لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴ از تاریخ ۲۶ الی ۳۱ خرداد به میزبانی شهر دبی برگزار می‌شود.

روز نخست سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو در استخر همدان شهر دبی با پیروزی امریکا و هرسه نماینده قاره اروپا آغاز شد.

به گزارش ایلنا، روز گذشته(دوشنبه) ۴ دیدار ابتدایی رقابت‌های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو برگزار شد. در دیدارهای صبح و عصر روز نخست صربستان، مجارستان، مونتنگرو و امریکا مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند.

در دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها مجارستان نایب قهرمان دوره پیش لیگ جهانی واترپلو مقابل استرالیا صف آرایی کرد. در این مسابقه که به قضاوت فلیپ گومز ایتالیایی و ادموندو رودریگر برزیلی انجام شد نماینده قاره اروپا به راحتی حریف خود را مغلوب ساخت. مجارستان در این بازی شروع بسیار خوبی داشت و با حساب ۱۱ بر ۵ مسابقه را به سود خود به پایان رساند.

در بازی دوم صبح دیروز چین به مصاف صربستان رفت. در این بازی واترپلوئیست‌های صرب اجازه هیچ‌گونه قدرت‌نمایی به چینی‌ها ندادند و با اقتدار رقیب آسیایی خود را از پیش رو برداشتند. این رقابت با حساب ۲۱ بر ۹ به سود مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید.
در دو بازی عصر دیروز نیز تیم های سوم و چهارم رقابت های فصل پیش لیگ جهانی مقابل حریفان خود پیروز شدند تا اتفاق غیرقابل پیش بینی در روز نخست نیفتد. دارنده نشان برنز فصل ۲۰۱۳ لیگ جهانی واترپلو یعنی مونتنگرو به راحتی و با حساب ۱۵ بر ۵ برزیل را از پیش رو برداشت تا امسال نیز شروع خوبی در این رقابت ها داشته باشد. بازی نزدیک امریکا و کانادا هم با نتیجه ۱۲ بر ۹ به سود امریکا پایان یافت.

در ادامه این مسابقات، امروز نیز چهار دیدار برگزار می‌شود که در مهم ترین آنها صربستان به مصاف مونتنگرو می‌رود. مسابقات سوپر فینال لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴ از تاریخ ۲۶ الی ۳۱ خرداد به میزبانی شهر دبی برگزار می‌شود.

*گروه بندی تیم ها در رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
گروه A: برزیل – صربستان – چین – مونتنگرو
گروه B: امریکا – مجارستان – استرالیا – کانادا

*نتایج روز نخست:
مجارستان ۱۱ – استرالیات ۵
صربستان ۲۱ – چین ۹
امریکا ۱۲ – کانادا ۹
مونتنگرو ۱۵ – برزیل ۵

*برنامه مسابقات روز دوم رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
برزیل – چین
مجارستان – کانادا
صربستان – مونتنگرو
امریکا - استرالیا

بازی برزیل دبی رقابت صربستان عنوان قهرمانی کانادا اروپا استرالیا واترپلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر