کد خبر: 429632 A

ایلنا: رئیس فدراسیون جهانی فوتبال پاسخ انتقاد اخیر مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ را داد.

به گزارش ایلنا، کارل هاینتس رومنیگه، مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ به تازگی از نحوه اجرای بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه انتقاد کرده و بر این باور است که کشورهایی که در فوتبال خیلی مطرح نیستند از جمله سن‌مارینو، جبل‌الطارق و کوزوو، باید در مرحله پیش مقدماتی ابتدا با یکدیگر رقابت کنند و سپس تیم‌های برتر در مرحله پایانی انتخابی با تیم‌های مطرح‌تر بازی کنند.

جیانی اینفانتینو در حاشیه دیدار دوستانه ایتالیا - آلمان در پاسخ به اظهارات اخیر مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ گفت: زیبایی فوتبال به همین است که هر کسی عقیده خاص خودش را دارد و می‌تواند نظراتش را با دیگران در میان بگذارد. در نهایت باید سعی کرد تمامی عقاید و ایده‌ها را گردهم آورد و بهترین تصمیم را گرفت.

رئیس فیفا تأکید کرد: جادوی فوتبال این است که کشورهای کوچک و خیلی کوچک می‌توانند مقابل بزرگان بازی کنند که این اتفاق معمولاً خیلی رخ نمی‌دهد. تقویم مسابقات (مرحله انتخابی جام جهانی) هم سال گذشته توسط تمامی طرفین از جمله باشگاه‌ها و اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های عضو فیفا مورد تأیید قرار گرفت. ایجاد تعادل بین باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها اصلاً کار ساده‌ای نیست و در واقع نمی‌توان همه را راضی نگه داشت. در هر صورت باید شرایط را آنالیز کنیم و ببینیم چه کار باید بکنیم که اوضاع بهتر از این شود.

چندی پیش هم هانس یواخیم واتسکه، مدیر اجرایی باشگاه دورتموند در واکنش به طرح جیانی اینفانتیو برای افزایش تعداد تیم‌های حاضر در مسابقات جام جهانی از 32 به 48 تیم گفته بود: «من کاملاً با این طرح مخالفم و باید بگویم این کار دیوانگی محض است».

 

فیفا مقدماتی جام جهانی روسیه اینفانتینو رومینگه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر