کد خبر: 378912 A

ایلنا: تیم ملی واترپلوی ایران در جریان تورنمنت تفلیس در کشور گرجستان به مصاف حریفانش خواهد رفت.

به گزارش ایلنا و به نقل از  روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ ملی‌پوشان واترپلوی ایران از نیمه دوم تعطیلات نوروز 1395 تمرینات مستمر خود را در استخر بین المللی 9 دی آغاز کردند. الکساندر چیریچ سرمربی صربستانی تیم ملی با فراخواندن بازیکنان موردنظر، تمرینات فشرده صبح و عصر خود را برای ملی پوشان تدارک دید. از آن روز تا کنون واترپلوئیست‌های ایران بدون وقفه روزانه بیش از 5 ساعت تمرین بدنسازی و مرور تاکتیک را در دستور کار خود قرار داده اند.

در ادامه مسیر آماده‌سازی، کاروان واترپلوی ایران متشکل از 13 ورزشکار، دو مربی و یک سرپرست عصر امروز (چهارشنبه) تهران را به مقصد تفلیس پایتخت گرجستان ترک می‌کند.

در این سفر ملی‌پوشان  از 9 تا 12 ژوئن (20 تا 23 خرداد 1395) در مسابقات چندجانبه گرجستان موسوم به جام تفلیس شرکت می‌کنند. این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون ملی ورزش‌های آبی گرجستان و با نظارت واترپلو اروپا (LEN Water Polo) برگزار خواهد شد.

علاوه بر ایران، تیم‌های چین، قزاقستان، اسلوواکی و گرجستان الف و ب هم برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

کاروان واترپلوی ایران پس از پایان این مسابقات به مدت دو روز به مراحل آماده‌سازی خود در شهر تفلیس ادامه می‌دهد و روز چهارشنبه (26 خرداد 1395) سفر یک هفته‌ای خود به گرجستان را به پایان می‌رساند.

هدف از برپایی این اردوها و مسابقات تدارکاتی حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی آسیا در آبان ماه سال جاری عنوان شده است. رقابت‌های آسیایی واترپلو از 8 تا 13 نوامبر 2016 (18 تا 23 آبان 1395) به میزبانی ژاپن و در شهر توکیو برگزار می‌شود.

ترکیب تیم ملی واترپلو ایران اعزامی به اردوی تدارکاتی و جام تفلیس به شرح زیر است:

کادر فنی: الکساندر چیریچ (سرمربی) – وحید رضایی (مربی) – سیروس طاهریان (مدیر فنی تیم‌های ملی)

داور: امیر آذرخش

واترپلوئیست‌ها: سجاد عبدی – امید لطف پور – سید محمدسعید میرمهدی – علی پیروزخواه   – امیرحسین خانی – حامد ملک خانبانان – مهدی یزدان خواه – امیرحسین رهبر – امین قویدل – محمدجواد عباسی – امیرحسین کیهانی – سهیل رستمیان – امیر دهداری

 

ایران پایتخت تیم ملی گرجستان واترپلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر