کد خبر: 345287 A

همایش بزرگ ووشو و تای‌چی با همکاری هیئت ووشو اداره‌ی ورزش و جوانان شمال‌غرب تهران و سازمان ورزش شهرداری تهران و به مناسبت گرامی‌داشت دهه‌ی فجر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این همایش ووشوکارانی از سبک‌های تای‌چی (یانگ، چن و وودانگ)، وینگ‌چون، چانگ‌چوان و نان‌چوان حاضر شدند و به اجرای فرم‌های تخصصی سبک‌های خود پرداختند.

این رزمی‌کاران که از شهرهای تهران، سردشت، کرج و غیره در مراسم حاضر شده بودند، همگی از خانواده‌ی بزرگ ووشوی ایران به شمار می‌آیند. همچنین، اساتید این سبک‌ها نیز در مراسم حضور داشتند. علاوه بر این حسن میرزا آقابیک، معاونت اداره ورزش و جوانان استان تهران، زرنگار رئیس اداره ورزش و جوانان شمال غرب تهران، ممیلو، معاونت ورزش و جوانان شمال غرب تهران،  خسروی ریاست کمیته تای چی فدراسیون ووشو، عباسی، معاونت شهرداری ناحیه ٦ منطقه ٣ و  محبی، نماینده سازمان ورزش شهرداری، از میهمانان حاضر در همایش بزرگ ووشو و تای‌چی بودند.

یکی از بخش‌های جالب این همایش، معرفی و آموزش چی‌کنگ بود که توجه تعداد کثیری از حاضران در بوستان آب و آتش را به خود جلب کرد. چی‌کنگ با رویکرد سلامتی خود برای همه‌ی سنین مناسب است و با توجه به تاثیرات چشمگیر آن بر بهبود کیفیت زندگی و افزایش سلامت بدن، در کشورمان، مثل دیگر کشورهای جهان، طرفداران بسیار دارد.

مراسم معرفی و تجلیل از قهرمانان ملی و اعطای حکم فنی هنرجویان تای‌چی و چی‌کنگ در دو نوبت، از دیگر بخش‌های این همایش بود. یکی دیگر از بخش‌های منحصربفرد این همایش، اجرای فرم ترکیبی انفرادی تای‌چی چوان توسط استاد حامد کاتوزی بود. فرم ابداعی استاد کاتوزی به لحاظ درهم‌تنیدگی دو سبک یانگ و چن از یک سو، و هماهنگی دلنشین آن با موسیقی که از آثار استاد کاتوزی و اختصاصی این اجرا بود، از سوی دیگر، تجربه‌ای بی‌مانند برای حضار و دوست‌داران این ورزش رقم زد. اجرای فرم ترکیبی نمادی بارز از گستردگی دامنه‌ی هنر رزمی تای‌چی‌چوان به حساب می‌آید.

با توجه به حضور استاد حامد کاتوزی و جمعی از تای‌چی‌کاران در برنامه‌ی پرطرفدار خندوانه و برگزاری مراسمی هم‌چون روز جهانی تای‌چی در دو سال گذشته، این ورزش زیبا و باستانی طرفداران بسیاری یافته که جمعیت حاضر در همایش امروز نیز گواهی بر این ادعاست.

 

همایش بزرگ ووشو تای چی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر