کد خبر: 420060 A

ایلنا: اولین مجمع انتخاباتی ریاست هیأت ورزش کارگران استان کرمانشاه برگزار و در نهایت بابک سیاه کمری با کسب 16 رأی از 16 رأی مأخوذه برای 4 سال به سمت ریاست این هیأت انتخاب شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، اولین مجمع انتخاباتی ریاست هیأت ورزش کارگران استان کرمانشاه صبح امروز در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان و به ریاست دکتر سید امیر حسینی، سرپرست فدراسیون برگزار و بابک سیاه کمری با کسب 16 رأی از 16 رأی مأخوذه برای 4 سال به سمت ریاست این هیأت انتخاب شد.

در این جلسه حجت الاسلام سلیمانی معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان طی سخنانی به پتانسیل ورزش کارگری استان و ضرورت ایجاد تعامل با واحدهای صنعتی و پویایی بخش حمایتی از ورزش کارگری اشاره و نیز با ارائه  گزارش کوتاهی از فعالیت‌های انجام شده  خواستار پیش بینی بودجه مستقل برای هئیت‌های ورزش کارگری شد. وی با اشاره به هزینه‌های مسابقات، خواستار کاهش مبالغ ورودی مسابقات مختلف ورزش کارگری و نیز برگزاری مسابقاتی که دارای مخاطب بیشتر و هزینه کمتر مانند طناب کشی و... هستند؛ شد.

دکتر حسینی سرپرست فدراسیون کارگری در این مجمع ضمن تشکر از اعضای مجمع و با تبریک انتخاب آقای سیاه کمری بعنوان ریاست هئیت ورزش کارگری برای ایشان آرزوی توفیق نمود.

دکتر حسینی با اشاره به ریشه‌های تاریخی ورزش کارگری ضرورت توجه ویژه و مطلوب به ورزش این گروه جامعه را مورد تاکید قرار داد. وی با اشاره به تشکیلات جهانی ورزش کارگری، روند رو به رشد و تلاش بیشتر ورزش کارگری برای حضور شایسته در عرصه مسابقات جهانی را مطلوب دانست و خواستار عنایت بیشتر مسئولین واحدهای صنعتی و کارفرمایان از ورزش کارگری بعنوان عامل اصلی نشاط و سلامتی که منجر به افزایش بهره وری نیروی خواهد شد، گردید.

ایشان افزود؛ برگزاری رویدادهایی ورزشی کارگری در ایجاد امید به زندگی و نشاط و سلامت کارگران نقش اساسی ایفا میکند و در این راستا انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد نقشی غیر قابل انکار داشته و خوشبختانه در برنامه‌های ارائه شده از سوی رئیس انتخابی هئیت ورزش کارگری استان به آن پرداخته شده است.

دکتر حسینی همجنین اظهار داشت با توجه نقش واحدهای صنعتی و تولیدی در ورزش کارگری می‌بایست در مجامع ورزش کارگری از نمایندگان این گروه نیز حضور داشته باشند و در آئین‌نامه اصلاحی به آن توجه خواهد شد.

آقای عزیزی نماینده وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه با ضرورت توجه بیشتر به ورزش همگانی و سلامت محور در کشور، خواستار حضور ورزش کارگری در ورزش‌های کم هزینه و عمومی گردید تا آمار افراد ورزشی کشور به درصد مطلوب‌تر‌ی برسد.

وی خواستار استفاده بهینه از امکانات موجود و نیز توجه بیشتر به ورزش همگانی بالاخص در شهرک‌های صنعتی و واحدهای تولیدی شد.

 

فدراسیون ورزش کارگری سید امیر حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر