کد خبر: 116678 A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درگفتگو با ایلنا:

به نظر می‌رسد که برخی از نمایندگان درک درستی از وضعیت موجود نداشته و ندارند چراکه اگر این افراد شرایط دولت را درک می‌کردند به مصوبه مجلس رأی می‌دادند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: عدم تصویب باز گذاشتن دست دولت برای جابجایی منابع مالی در بین ردیف‌های تملک دارایی سرمایه، موجب عدم اتمام پروژه‌های عمرانی خواهد شد.

محمد قسیم عثمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به عدم تصویب امکان جابجایی منابع مالی در بین ردیف‌های تملک دارایی سرمایه به میزان نامحدود از سوی نمایندگان مجلس اظهار داشت: به نظر می‌رسد که برخی از نمایندگان درک درستی از وضعیت موجود نداشته و ندارند چراکه اگر این افراد شرایط دولت را درک می‌کردند به مصوبه مجلس رأی می‌دادند.

نماینده مردم بوکان و پیرانشهر در مجلس نهم تصریح کرد: با این مصوبه و تصویب آن از سوی نمایندگان مجلس ما شاید با خوشبینی کمتر از ۵۰ پروژه را تا پایان سال به دلیل عدم محدودیت مالی به اتمام برسانیم. اما اگر نمایندگان شرایط روز را در نظر می‌گرفتند و براساس شرایط ایده‌آل خود اقدام نمی‌کردند منابع محدود مالی را بین هزار تا پروژه می‌توانستند تقسیم کنند و با این نگاه حداقل بیش از آنچه که در حال حاضر مدنظر است طرح‌های عمرانی به اتمام می‌رسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اظهار خوشبینی کرد با توجه به اینکه نمایندگان به برداشت ۶ درصد از منابع صندوق توسعه تأمین منابع مالی دولت رأی مثبت داده‌اند می‌توان این امیدواری را داشت که برخی از طرح‌های عمرانی را تا پایان سال به اتمام برسد.

قسیم عثمانی همچنین درخصوص اعلام دولت مبنی بر عدم توانایی شناسایی سه دهک یارانه‌دهی پردرآمد جامعه بیان داشت: به هر شکل دولت باید برای تأمین یارانه نقدی سناریوهای مختلف را تجربه کند.

برنامه و بودجه مجلس تملک دارایی جامعه دولت سرمایه مجلس نهم منابع مالی نمایندگان مجلس نماینده مردم یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر