کد خبر: 117845 A

در دومین اجلاس سراسری اتاق تعاون اعلام شد:

ایران امروز درگیر چالش هلندی یا همان تورم همراه با رکود است و راه حل این مشکل واگذاری مدیریت اقتصادی کشور که ۸۰ درصد آن را دولت به عهده دارد به بخش خصوصی و رعایت دقیق اصل ۴۴ است.

در مراسم اجلاس " اکوایت " که برای دومین سال متوالی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما با حضور صاحبین صنایع و مدیران ارشد سازمان گسترش و نوسازی ایران و اتاق تعاون و مدیران بخش خصوصی برگزار شد، طرح اتاق تعاون در کمک به دولت در پرداخت یارانه‌ها از سوی دبیر کل اتاق تعاون ایران مطرح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، داریوش پاکبین با بیان اینکه در طول ۸ سال دفاع مقدس طرح حمایت کوپنی و تامین اقلام مایحتاج خانوارها تجربه شده است گفت: در دهه چهارم انقلاب ما می‌توانیم این طرح را از سر بگیریم، لذا با کمی تغییرات در نحوه اجرا، مثلاً این بار کوپن‌ها را به صورت کارت‌های الکترونیکی در دسترس مصرف کنندگان قرار دهیم.

دبیر کل اتاق تعاون با اشاره به فضای سیاسی امروز کشور که امکان کاهش تحریم‌های وارده را می دهد ادامه داد: ایران امروز درگیر چالش هلندی یا همان تورم همراه با رکود است و راه حل این مشکل واگذاری مدیریت اقتصادی کشور که ۸۰ درصد آن را دولت به عهده دارد به بخش خصوصی و رعایت دقیق اصل ۴۴ است.

وی در جمع مدیران صنایع برتر کشور تصریح کرد: در امر واردات باید به سمتی برویم که به جای وارد کردن محصولات واردات ابزارآلات تولید محصولات را در برنامه داشته باشیم و وارد کردن محصولات تا زمان رفع تحریمات اختصاص دهیم به صنایعی که شاهد کیفیت نسبی در آنها هستیم.

در ادامه مراسم، دکتر مسعود معظمی دبیر اجرایی اجلاس هدف از برگزاری دومین نشست تخصصی بین مدیران بخش خصوصی و بخش دولتی را تبادل تجربیات ومشخص کردن فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی برشمرد و گفت: رسالت اصلی دبیرخانه توسعه صنایع ملی ایران به عنوان متولی برگزاری چنین نشست هایی همچنان که از نامش پیداست این است که به تحقق اهداف صنعتی کشور با شناخت دقیق نیاز و توان بخش خصوصی و انتقال این مواضع به مدیران دولتی بپردازد.

نایب رئیس دبیر خانه توسعه صنایع ملی اضافه کرد: در پایان برگزاری این اجلاس طرح‌های بخش خصوصی در قالب بسته‌ای پبشنهادی از طریق دبیرخانه به سازمان‌های توسعه کشور ارسال خواهد شد و پیگیری‌های لازمه را نیز به عهده خواهیم داشت.

در پایان این مراسم مدیران سازمان گسترش و نو سازی و اتاق تعاون با اهدای نشان بین‌المللی تکنولوژی برتر از سوی اتحادیه اروپا از شرکتهای پارس خودرو، بیمه پارسیان، هواپیمایی ماهان، بانک رفاه و دیگر شرکت‌های حاضر دراین مراسم تجلیل کردند.

اتحادیه اروپا اصل ۴۴ انقلاب ایران بخش خصوصی تورم خودرو دولت صدا و سیما یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر