کد خبر: 121563 A

نهاوندیان خبر داد:

در گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت به مردم، قرار است تصویری از وضعیت کشور و دولت در سه بخش، شرایط تحویل مسئولیت، عملکرد مجموعه قوه مجریه طی ۱۰۰ روز و افق آینده و برنامه‌هایی که در دستور کار دولت قرار دارد، به مردم ارائه شود

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی، گفت: شفافیت و پاسخگویی یکی از اصول دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایلنا، محمد نهاوندیان با تأکید بر ضرورت تدوین آیین‌نامه کاری میان دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی که در آن محورهای عمل و اصول انجام کار مشخص شده باشد، گفت: شفافیت و پاسخگویی یکی از اصول دولت تدبیر و امید در پیمانی است که با خود و مردم بسته و در این راستا وزراء موظفند هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد و دستاوردهای خود را به مردم و رئیس‌جمهور ارائه کنند که پایش و پیگیری این کار بر عهده روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: در گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت به مردم، قرار است تصویری از وضعیت کشور و دولت در سه بخش، شرایط تحویل مسئولیت، عملکرد مجموعه قوه مجریه طی ۱۰۰ روز و افق آینده و برنامه‌هایی که در دستور کار دولت قرار دارد، به مردم ارائه شود.

نهاوندیان با اشاره به اینکه ارائه گزارش ۱۰۰ روزه به مردم فواید زیادی در افزایش سرعت اقدام و شکل‌دهی به انجام امور خواهد شد، گفت: دولت به طور محصول گرایانه به دنبال ارائه گزارش خواهد بود و یکی از فواید این کار این است که طی هر ۱۰۰ روز بخش‌های مختلف دولت فرصت مرور اقداماتی که انجام داده‌اند را داشته و در خصوص نقاط ضعف و کاستی‌های خود چاره‌اندیشی خواهند کرد.

وی تأکید کرد: دولت قصد دارد امور کشور را با مشارکت مردم به انجام برساند و ضمن تقویت روحیه امید به آینده در عموم مردم، مخاطبان خاص خود را ترغیب به مشارکت در ساخت و آبادانی کشور کند.

نهاوندیان با اشاره به اینکه دولت در ارائه گزارش ۱۰۰ روزه هرگز به دنبال به دست آوردن تریبون یکطرفه نیست و می‌خواهد که این کار به تعاملی دو سویه تبدیل شود، گفت: دستگاه‌های اجرایی و به ویژه روابط عمومی‌ها در این راستا باید به گونه‌ای عمل کنند که بتوانند شرایط تعاملی این گزارش را فراهم کنند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه این دولت حقیقتاً اهل اغراق، مبالغه و بیان مطالب خلاف واقع نیست، گفت: ما نیازمند تصویری واقع‌بینانه و آرمان‌گرایانه برای ادامه روند فعالیت خود هستیم.

وی با تأکید بر اینکه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به عملکرد آن دستگاه پاسخگو باشند، تصریح کرد: یقیناً به هیچ وجه و بنا به هر توجیهی نباید در این دولت از سوی دستگاه‌های اجرایی به مردم دروغ گفته شود و در این راستا هیچ تخلفی بخشودنی نیست.

وی در این جلسه بر تداوم همفکری و ارتباط میان مجموعه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و شورای اطلاع‌رسانی دولت تأکید کرد.

در این نشست مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نیز پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در راستای چگونگی ارائه گزارش ۱۰ روزه عملکرد دولت به مردم در بخش‌های مختلف ارائه کردند.

برنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر