کد خبر: 122036 A

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار مطرح کرد:

از چشم‌اندازی که برای رسانه‌های کشور ترسیم شده؛ انتظار داریم که نسبت به معرفی بیشتر و بهتر نقاط دارای پتانسیل بالای اقتصادی ایران ازجمله بندر و منطقه آزاد چابهار و بین‌المللی کردن این جایگاه کمک کنند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بر توسعه محور شرق برای ترانزیت، انتقال نفت، گاز و صادرات مجدد و با قابلیت ایجاد درآمدی همپای نفت برای کشور و همچنین ایجاد قطب سوم پتروشیمی ایران در این منطقه چابهار تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حامدعلی مبارکی در مراسم افتتاحیه هفتمین نشست رسانه و چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ گفت: منطقه چابهار تنها نقطه دسترسی ایران عزیز و کل منطقه آسیای مرکزی به آبهای آزاد و اقیانوس هند بوده و تنها بندر اقیانوسی ایران است.

وی با اشاره به اینکه سواحل مکران در انتهای شرقی خط ساحلی جنوب دارای اهمیت بسیار زیادی در جغرافیای سیاسی و اقتصادی ایران، منطقه و جهان است، افزود: از قرن‌ها پیش مکران برای کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان دارای اهمیت ویژه بوده است.

مبارکی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به واسطه قرار گرفتن در این سواحل دارای جایگاه خاصی است که همگان چه در ایران و چه در خارج از کشور بدان واقف هستند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار به بیانات مقام معظم رهبری در همایش توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران در همین رابطه اشاره کرد و افزود: ایشان فرمودند این ساحل عظیم و طولانی و بسیار حساس(مکران) که ما در دریای عمان داریم در واقع یک گنج است و باید اعتراف کنیم که این را کشف نکرده بودیم.

وی با اشاره به برگزاری نشست رسانه و چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ در منطقه آزاد چابهار افزود: برگزاری این نشست، اصحاب رسانه و مقامات محترم کشور فرصت مغتنمی است تا اهمیت جایگاه منطقه آزاد چابهار و محور شرق در سند چشم‌انداز بیش از پیش برای افکار عمومی روشن شود.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار موضوعاتی همانند توسعه محور شرق برای ترانزیت، انتقال نفت، گاز و صادرات مجدد و با قابلیت ایجاد درآمدی همپای نفت برای کشور و همچنین ایجاد قطب سوم پتروشیمی ایران در منطقه چابهار می‌تواند خوراک بزرگ رسانه‌ای به عنوان تغییری مهم در جنوب شرق ایران و در همجواری تنها بندر اقیانوسی کشور مطرح و برجسته شود.

مبارکی در ادامه انتظارات خود را از رسانه‌های کشور مطرح کرد و افزود: ما از چشم‌اندازی که برای رسانه‌های کشور ترسیم شده؛ انتظار داریم که نسبت به معرفی بیشتر و بهتر نقاط دارای پتانسیل بالای اقتصادی ایران ازجمله بندر و منطقه آزاد چابهار و بین‌المللی کردن این جایگاه کمک کنند.

وی در خاتمه با ابراز خرسندی از برگزاری هفتمین نشست رسانه و چشم‌انداز در منطقه آزاد چابهار گفت: بنده و مسئولین منطقه آزاد چابهار امیدواریم بتوانیم با اصحاب رسانه در این نشست تعاملی سازنده داشته باشیم تا از رهگذر این همکاری بندر و منطقه آزاد چابهار در سطح ملی و بین‌المللی به طور شایسته معرفی شود.

منطقه آزاد چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر