کد خبر: 127216 A

نمیانده شاهین شهر در مخالفت با طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی:

قبل از اینکه این قانون به شکل لایحه به مجلس ارائه شود به ما به شکل طرح آن را بررسی کردیم که این کار درستی نیست و این به نوعی دخالت در کار دولت محسوب می‌شود.

نماینده شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در مخالفت با طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بهره‌وری گفت: طبق اصل ۱۲۶ قانون اساسی مسئولیت برنامه بودجه و استخدامی کشور برعهده رییس‌جمهور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا‏، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در جلسه علنی امورز - یکشنبه - در مخالفت با طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بهره‌وری گفت: طبق اصل ۱۲۶ قانون اساسی مسئولیت برنامه بودجه و استخدامی کشور برعهده رییس‌جمهور است.

وی افزود: قبل از اینکه این قانون به شکل لایحه به مجلس ارائه شود به ما به شکل طرح آن را بررسی کردیم که این کار درستی نیست و این به نوعی دخالت در کار دولت محسوب می‌شود.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: این سازمان وظایف خطیری را برعهده دارد و به نظر می‌رسد طرحی که مجلس در حال بررسی آن است با توجه به وظایف سازمان طرح ناقصی است.

وی درخصوص وظایف مورد نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، اظهار کرد: پیوند بین وظایف دولت و رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر نهادهای مربوطه که رهبری آنها را ابلاغ کرده است، برعهده این سازمان است.

بودجه بهره وری دولت رییس جمهور سازمان مدیریت و برنامه ریزی قانون قانون اساسی لایحه مجلس شورای اسلامی مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر