کد خبر: 133679 A

به زودی اعلام می‌شود؛

این موضوع را باید دولت با رایزنی‌هایی که انجام می‌دهند پیگیری کند و از کانال دوستی اقدام شود چون همه اموال بلوکه شده و کشورهای بلوکه کننده این اموال هم مشخص هستند.

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، با بیان اینکه نتایج مثبتی در روند وصول دارایی‌های بلوکه شده ایران در خارج از کشور حاصل شده است، اعلام کرد: به زودی در مورد دارایی نحوه وصول دارایی‌های بلوکه شده از سوی دولت اطلاع‌رسانی می‌شود.

محمدکاظم دلخوش با بیان این مطلب، به ایلنا گفت: نیاز به قانون نویسی جدیدی در مجلس وجود ندارد و دولت باید کارگروه‌های تخصصی خودش را به کار گیرد و در این رابطه اظهارات نمایندگان مجلس را نیزداشته باشد.

وی با بیان اینکه تا رسیدن به نتیجه لازم نباید این موضوع را رسانه‌ای کرد، خاطرنشان کرد: اگر این وظیفه قانونی را رسانه‌ای کنیم ممکن است بازدهی این حرکت تحت تاثیر قرار بگیرد.

مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، تأکید کرد: این موضوع را باید دولت با رایزنی‌هایی که انجام می‌دهند پیگیری کند و از کانال دوستی اقدام شود چون همه اموال بلوکه شده و کشورهای بلوکه کننده این اموال هم مشخص هستند.

دلخوش درخصوص پول‌های بلکوه شده بیان داشت: در روال مبادلات اقتصادی تجاری و مالی طی سال‌های گذشته دولت براساس قوانین کشور مبادلاتی را با سایر کشور‌ها داشته است که این پول‌های بلوکه شده برای دولت و ملت است و از سیستم دولت و از طریق دستگاه‌های دولتی در سایر کشور‌های سرمایه گذاری شده بود.

ایران پول دستگاه های دولتی دولت رئیس جمهور رسانه سرمایه گذاری قانون معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر