کد خبر: 161124 A

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با ایلنا:

خبرها حاکی از انصراف ۳ میلیون نفر از دریافت یارانه است. درحال حاضر بیش از۷۷ ملیون و ۵۰۰ هزار نفر یارانه ۴۵۵۰۰تومانی دریافت می کنند / به احتمال زیاد تا ۲۲ اردیبهشت که موعد اولین پرداخت یارانه در فاز دوم محسوب می‌شود این افراد شناسایی و حذف خواهند شد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی گفت: مکانیزم حذف یارانه بگیران بر عهده سازمان هدفمندی است که باید از طرف آن‌ها اعلام شود.

شاپور محمدی معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص تعداد افرادی که اقدام به ثبت‌نام برای دریافت یارانه نکرده‌اند؟ اظهار داشت: بنده اطلاعاتی از تعداد انصراف دهندگان از دریافت یارانه ندارم و در حال حاضر نمی‌توانم بگویم دولت به هدف خود جهت کاهش یارانه بگیران دست یافته است یا نه.

وی با اشاره به چگونگی حذف حدود ۳ میلیون خانوار که شامل حدود ۱۰ میلیون نفر می‌شود از دریافت یارانه، گفت: تمامی مکانیزم‌هایی اجرایی برای حذف یارانه‌بگیران از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در حال تدوین است که باید از سوی ان‌ها اعلام شود.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد تا ۲۲ اردیبهشت که موعد اولین پرداخت یارانه در فاز دوم محسوب می‌شود این افراد شناسایی و حذف خواهند شد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه دولت موظف به اجرای قانون است، گفت: این تصور که دولت قبل اقدام به پرداخت یارانه کرده است و دولت جدید در تلاش برای قطع آن است صحت ندارد و بر اساس بند(و) تبصره ۲۱ قانون مصوب مجلس، یارانه تنها باید به افراد نیازمند واقعی پرداخت شود.

به گزارش ایلنا خبرها حاکی از انصراف ۳ میلیون نفر از دریافت یارانه است. درحال حاضر بیش از۷۷ ملیون و ۵۰۰ هزار نفر یارانه ۴۵۵۰۰تومانی دریافت می کنند.

سازمان هدفمندی، مولفه‌های حذف از دریافت یارانه را اعلام کند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر