کد خبر: 162491 A

افزایش قیمت بنزین نسبت به چه چیزی ملایم است؟

مشاور رییس جمهور در امور اقتصادی افزایش قیمت ۷۵ درصدی بنزین را نسبت به افزایشی که در دولت احمدی نژاد اتفاق افتاد و قیمت بنزین از ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان افزایش پیدا کرد را کند دانست.

مشاور رییس جمهور در امور اقتصادی گفت: افزایش بنزین نسبت به افزایشی که در دوره دولت گذشته داشتیم و قیمت بنزین از ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان رسید کند است.

مسعود نیلی مشاور رییس جمهور در امور اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سئوال که آیا افزایش ۷۵ درصدی نرخ بنزین شیب کندی محسوب می‌شود اظهار داشت: این افزایش در قیاس با افزایش قیمتی که در سال های قبل اتفاق افتاد و از ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان رسید شیب کندی است.

وی در پاسخ به اینکه آیا مقایسه بین بد و بدتر و توجیه افزایش بیش از ۴۰ درصدی قیمت بنزین با یادآوری دوران دولت قبلی صحیح است، گفت: با توجه به اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی مطابق با قانون باید صورت می گرفت، دولت در شرایط اقتصاد کنونی افزایش ۴۳ درصدی را برای بنزین آزاد و ۷۵ درصدی را برای بنزین سهمیه‌ای مناسب ارزیابی کرده است.

نیلی در این خصوص که وضعیت بازار ملتهب است و بازار سوداگری از هم اکنون فعال شده است گفت: انشاءالله با توجه به تمهیداتی که دولت برنامه‌ریزی کرده است در کم‌ترین زمان فشار از روی مردم برداشته می شود و آرامش به بازار و جامعه برخواهد گشت.

افزایش قیمت بنزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر