کد خبر: 162701 A

مدیرعامل اسبق بانک صادرات و تجارت:

برای متناسب کردن تسهیلات تولید و رونق بخشیدن به تولید کشور راهکار مناسب وصول مطالبات معوق از شرکت‌های دولتی و خصوصی است.

احمد حاتمی یزد مدیرعامل اسبق بانک صادرات و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص کاهش نرخ سود بانکی تا زیر ۲۰ درصد اظهار داشت: در اجرایی شدن این تصمیم تردید دارم و معتقد هستم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر این تصمیم اجرا شود چه اتفاقی خواهد افتاد: در این صورت از حجم سپرده‌ها کاسته نخواهد شد و اتفاقی که می افتد از سپرده‌های بلند مدت به سپرده‌های جاری سوق پیدا می کند.

حاتمی یزد ضمن بیان اینکه این تصمیم گیری به صلاح اقتصاد کشور نیست ادامه داد: برای متناسب کردن تسهیلات تولید و رونق بخشیدن به تولید کشور راهکار مناسب وصول مطالبات معوق از شرکت‌های دولتی و خصوصی است.

این کارشناس بانکی با اشاره به مطالبات۸۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها افزود: در صورتی که این مطالبات نقد شود و در اختیار بانک‌هال قرار گیرد قادر به پرداخت تسهیلات مناسب به واحدهای تولیدی خواهند بود.

مدیرعامل اسبق بانک تجارت با بیان این مطلب که کل مسئولان کشور در مقابل این بدهکاران کلان اظهار عجز می‌کنند گفت: بسیاری از بدهکاران بدون وثیقه وام گرفته‌اند که از طریق قانون می توان آن‌ها را وادار به پس دادن بدهی‌ها کرد البته اگر عزم جدی وجود داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: یک راهکار هم می تواند اتفاقی باشد که در ابتدای انقلاب افتاد و بر اساس بند ج قانون حفاظت از منابع، بدهی‌های که قابل وصول نبودند به سهام تبدیل شدند.

نرخ سود بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر