کد خبر: 167367 A

نوبخت:

امسال ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها در مرحله دوم به بخش تولید و اشتغال پرداخت می‌شود.

۲۲ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی و با نظارت دولت برای ایجاد اشتغال اختصاص یافته است.

صادرات نفت ایران فقط یک میلیون بشکه است.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: از ۷۶ میلیون نفر جمعیت کشور، ۲۳ میلیون نفر در سنین کار قرار دارند که ۲۱ میلیون نفر آنها شاغل هستند.

نوبخت افزود: ۲۲ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی و با نظارت دولت برای ایجاد اشتغال اختصاص یافته است.

وی افزود: این درحالی است که اکنون فقط یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کنیم که ۳۱ درصد درآمد آن به صندوق توسعه ملی واریز می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گفت: امسال ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها در مرحله دوم به بخش تولید و اشتغال پرداخت می‌شود.

نوبخت درباره وضع نیروی اشتغال فعال در جامعه اضافه کرد: آخرین وضع اشتغال در کشور نشان می‌دهد از ۷۶ میلیون نفر جمعیت کشور ۲۳ میلیون نفر در سنین کار قرار دارند که ۲۱ میلیون نفر آنها شاغل هستند.

وی افزود: ‌حدود ۱۸ میلیون نفر در بخش خصوصی و حدود سه میلیون نفر در بخش دولتی کار می‌کنند.

نوبخت با بیان اینکه ‌حدود ۲.۵ میلیون نفر نیز آماده به کار هستند، گفت: ‌اکنون با توجه به اینکه کارکنان بخش دولتی بیش از نیاز این بخش هستند دولت تلاش می‌کند برای جوانان در بخش خصوصی اشتغال ایجاد کند.

وی درباره وضع افرادی که همه مراحل استخدامی را در طرح مهرآفرین دولت دهم گذرانده و کد کارمندی دریافت کرده‌اند، گفت: براساس بند " ب " ماده ۲۴ قانون خدمات کشوری که به ازای هر۳ نفر بازنشسته، یک نفر مجوز استخدام دارد تلاش می‌کنیم همه این افراد را در سال ۹۳ به کار بگیریم.

نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر