کد خبر: 177688 A

شورای تخصصی اصل ۴۴ در این جلسه مراحل پایانی دستورالعمل ورود شرکتهای سرمایه‌گذاری سهام عدالت به بورس و معاملاتی شدن آن را بررسی کرد.

آخرین جلسه بررسی طرح ورود شرکتهای سرمایه‌گذاری به بازار سرمایه با حضور اعضای کمیسیون اصل ۴۴ مجلس در اتاق تعاون مرکزی در حالی برگزار شده که وضعیت ۱۰ درصد مشمولان کارگر باقی‌مانده از دریافت سهام عدالت مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شورای تخصصی اصل ۴۴ در این جلسه مراحل پایانی دستورالعمل ورود شرکتهای سرمایه‌گذاری سهام عدالت به بورس و معاملاتی شدن آن را بررسی کرد.

داریوش پاک‌بین، رییس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت، با تایید برگزاری این جلسه از ارائه جزییات بیشتر در این خصوص خودداری کرد.

وی از سازمان خصوصی‌سازی و دولت خواسته است تا هرچه سریع‌تر در خصوص وضعیت ۱۰ درصد مشمولان کارگر باقی‌مانده از دریافت سهام عدالت اقدام کنند.

معاملاتی شدن سهام عدالت نیازمند رعایت قواعد خرید و فروش سهام عدالت از سوی مدیران شرکتهای سرمایه‌گذاری است و در این فرایند قیمت سهام کارخانه‌های واگذار شده باید قطعی شود و افزایش سرمایه برخی از شرکتهای سرمایه گذاری و تعاونی صورت گیرد؛ از آن گذشته حفظ حقوق سهامداران، ‌ثبات بازار سرمایه و رشد ارزش سبد سهام از جمله موضوعات ضروری در جریان معاملاتی شدن سهام عدالت است.

اصل ۴۴ حقوق خرید و فروش دولت رشد سازمان خصوصی سازی سرمایه سرمایه گذاری سهام سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر