کد خبر: 182524 A

در پایان معاملات امروز، شاخص کل با افزایش ۴۵۳ واحدی در حالی به سوی بازگشت به مرز ۷۱ هزار واحدی حرکت کرد که ارزش بازار نیز به ۳۳۶ هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۵۳ واحدی به کانال ۷۱ هزار واحد نزدیک شد و ارزش بازار نیز حدود ۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش ایلنا، بالاخره چشم اهالی بازار سرمایه به صف خرید‌های سنگین بازار روشن شد چرا که پیش‌از این قیمت اکثر نمادها با کاهش شدید قیمت به زیر ارزش ذاتی رسیده بود.

امروز خبرهایی از وزیر اقتصاد درباره آینده مثبت بازار ایران منتشر شد؛ طیب‌نیا با اشاره به روند کاهشی نرخ تورم، حرکت رشد اقتصادی کشور به سمت رشد مثبت و بهبود چشم‌انداز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری خارجی در ایران، معتقد است که روزهای بهاری اقتصاد ایران در راه است.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل با افزایش ۴۵۳ واحدی در حالی به سوی بازگشت به مرز ۷۱ هزار واحدی حرکت کرد که ارزش بازار نیز به ۳۳۶ هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

در معاملات امروز پالایش نفت بندرعباس، گسترش نفت و گاز پارسیان، هلدینگ نفت و گاز تأمین، گروه مپنا، سرمایه‌گذاری غدیر، ایران‌خودرو، بانک ملت، سایپا، توسعه معادن روی، نفت سپاهان، مخابرات و بانک صادرات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

همچنین توسعه معادن روی پس از بازگشایی ۱۶ درصد افزایش قیمت و به دنبال آن سرامیک‌های صنعتی اردکان، صنایع آذرآب، سرمایه‌گذاری خوارزمی، قطعات اتومبیل، سرمایه‌گذاری شاهد و چینی ایران بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. در مقابل هم نمادهای نیروترانس(۲۶ درصد)، داروسازی ابوریحان، شیمی دارویی داروپخش، معدنی و صنعتی گل‌گهر، پارس دارو، سیمان هگمتان، لنت ترمز ایران، کابل البرز، تولیدی گرانیت بهسرام و تولیدی کاشی تک سرام بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

در فرابورس هم شاخص با افزایش ۲۰ واحدی به ۷۲۵ واحد رسید که پتروشیمی جم، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی خراسان، نفت ایرانول، بانک سرمایه، بانک دی، آهن و فولاد ارفع و بانک ایران زمین بیشترین تاثیر مثبت را گذاشتند.

تورم دارو ذوب آهن رشد اقتصادی زمین سرمایه گذاری سرمایه گذاری بخش خصوصی شاخص شیمی نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر