کد خبر: 182549 A

صندوق بین‌المللی پول: طی ۱۲ ماه

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد ذخایر ارزی جهان در پایان سه‌ماهه نخست ۲۰۱۴ با افزایش ۷درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۱.۸۶۴ تریلیون دلار رسید.

به گزارش ایلنا، صندوق بین المللی پول در جدیدترین برآورد خود از ذخایر ارزی جهان اعلام کرد در پایان سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی ارزش کل ذخایر ارزی جهان به ۱۱.۸۶۴ تریلیون دلار رسیده است.

ذخایر ارزی جهان در پایان سه‌ماهه نخست ۲۰۱۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۷۴ میلیارد دلار معادل ۷ درصد افزایش داشته است. ذخایر ارزی جهان در پایان سه‌ماهه نخست ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۱.۰۹ تریلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش دلار همچنان بیشترین حجم ذخایر ارزی جهان را به خود اختصاص داده است. سهم دلار از ذخایر ارزی ۱۱.۸۶۴ تریلیون دلاری جهان در پایان سه‌ماهه نخست ۲۰۱۴ بالغ بر ۶۰.۹ درصد برآورد شده است.

پس از دلار، یورو با سهم ۲۴.۵ درصدی در رتبه دوم از نظر میزان اختصاص ذخایر ارزی جهان به خود قرار گرفته و ین ژاپن با سهم ۴ درصدی در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد ۳.۹ درصد از ذخایر ارزی جهان به پوند انگلیس، ۱.۹ درصد به دلار کانادا، ۱.۷ درصد به دلار استرالیا، ۰.۳ درصد به فرانک سوئیس و ۲.۸ درصد به سایر ارزها نگهداری می‌شود.

انگلیس پول جهان دلار ژاپن صندوق بین المللی پول کانادا یورو استرالیا ذخایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر