کد خبر: 186998 A

قیمت جهانی طلا پس از کاهش ۴۰ دلاری در دو جلسه قبل در معاملات امروز اندکی افزایش یافت و به ۱۲۹۷ دلار در هر اونس رسید.

قیمت جهانی طلا پس از کاهش ۴۰ دلاری در دو جلسه قبل در معاملات امروز اندکی افزایش یافت و به ۱۲۹۷ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش ایلنا؛ قیمت طلا پس از ۲ جلسه متوالی کاهش امروز اندکی افزایش یافت، اما همچنان در زیر ۱۳۰۰ دلار، یعنی در نزدیکی پایین ترین قیمت ۴ هفته اخیر باقی ماند که ناشی از تقویت ارزش دلار و نگرانی ها از افزایش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا بود.
جانت یلن، رئیس فدرال رزرو امریکا گفت، اگر میزان استخدام ها و دستمزدها به صورتی غیرمنتظره افزایش یابد، بانک مرکزی آمریکا ممکن است نرخ بهره را زودتر یا سریع تر افزایش دهد. وی درعین حال گفت تا زمانی که آمار بازار کار آمریکا نشان دهد که تاثیرات بحران مالی به طور کامل رفع شده اند، فدرال رزرو سیاست پولی انقباضی خود را ادامه خواهد داد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش ۳.۳ درصدی در ۲ جلسه قبلی، که بیشترین کاهش ۲ روزه قیمت فلز زرد از ماه اکتبر تاکنون بود، امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۲۹۷ دلار رسید.
تجار گفتند، به خصوص با توجه به اینکه کاهش ۴۰ دلاری این هفته قیمت طلا نتوانسته است موجب افزایش قابل توجه تقاضای فیزیکی در آسیا شود، قیمت طلا ممکن است بیش از این نیز کاهش یابد.
پیتر فانگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «من هیچ وضعیت جدیدی که در این سطح قیمت ایجاد شده باشد یا هیچ گونه خرید جدیدی در بازارهای فیزیکی نمی بینم.»
وی افزود: «قیمت ها ممکن است در سطح ۱۲۸۰ تا ۱۲۹۰ دلار تثبیت شوند.»
در چین، بزرگترین مصرف کننده طلای جهان تفاضل قیمت داخلی با قیمت جهانی به یک دلار رسید. قیمت طلا در بازار چین در جلسه قبل، اندکی کمتر از قیمت جهانی بود.
نگرانی بزرگتر در بازار طلا همچنان از نرخ بهره آمریکاست زیرا افزایش نرخ بهره در این کشور می تواند سرمایه گذاران را به خارج کردن پول هایشان از بازار طلا تشویق نماید.

اونس طلا بازار کار بانک مرکزی پول جهان چین دلار سرمایه گذاران سیاست پولی طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر