کد خبر: 205584 A

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور:

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور گفت: علاوه بر اینکه در حدود ۵۳.۱ درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای تاکنون پرداخت شده در بخش تملک دارایی های سرمایه ای استانی هم ۱۰۳ درصد پرداخت شد که این رقم در مقایسه با سال گذشته رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور گفت: علاوه بر اینکه در حدود ۵۳.۱ درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای تاکنون پرداخت شده در بخش تملک دارایی های سرمایه ای استانی هم ۱۰۳ درصد پرداخت شد که این رقم در مقایسه با سال گذشته رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، محمدباقر نوبخت در یکصد و بیست و سومین جلسه نهاد تعامل(نمایندگان پیمانکاران و مشاوران در صنعت احداث)، افزود: بر اساس آیین نامه اجرایی بند(س) تبصره(۳) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور، امکان مشارکت بخش غیردولتی در اجرای طرح های عمرانی مهیا شده و با جلسات هم اندیشی و از طریق تزریق اعتبارات عمرانی می توان نسبت به تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام، اهتمام داشت.

وی، نمایندگان تشکل های مربوط به پیمانکاران و مشاوران را دعوت کرد تا در کمیته های مرتبط با برنامه ششم توسعه که به مرحله تصمیم سازی منتهی می شود، مشارکت فعالانه ای داشته باشند.

نوبخت در واکنش به دیدگاه های مشاوران و پیمانکاران در مورد مشکلات مربوط به تمدید صلاحیت اعضای این صنف، اظهار داشت: نوعی تأمل و دقت در تمدید اعتبار صلاحیت پیمانکاران و مشاوران باید ایجاد شود.

به گفته وی، عدم احراز صلاحیت پیمانکاران و مشاوران، لطمات و زیان های مالی و جانی جبران ناپذیری می تواند در پی داشته باشد.

نوبخت، حضور بخش غیردولتی را در فعالیت های دولتی و عمرانی کشور مهم دانست و گفت: در شرایطی که اعتقاد راسخ به حضور بخش غیردولتی در اداره کشور در زمینه های گوناگون عمرانی و فنی وجود دارد، باید زمینه لازم و کافی برای این حضور و مشارکت آماده شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در مورد ضرورت حل مشکلات پیمانکاران و مشاوران گفت: نمی توانیم در این زمینه به مشکلات فراروی چند شرکت محدود بسنده کنیم و شایسته و لازم است که با نگاه کشوری و ملی در مسیر حل نارسایی ها و کاستی های مربوط به تمام مسائل شرکت های پیمانکاری و مشاوران پرداخته شود.

نوبخت پیرامون اصلاح ساختار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، اظهار داشت: پس از بازگشت رییس جمهور از سفر خارجی، بحثاصلاح ساختار این معاونت را به صورت جدی پی گیری می کنیم.

وی، ضمن قدردانی از خدمات و تلاش های محمدمهدی رحمتی معاون سابق نظارت راهبردی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، گفت: غلامرضا شافعی به عنوان جایگزین رحمتی، علاوه بر عرصه صنعت و معدن در زمینه های دیگر چهره نام آشنایی است واز خانواده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور است که با بینش عمیق و دقیق وی امید است نهاد تعامل گام های سازنده ای بردارد.

برپایه این گزارش، پیش از سخنان نوبخت، غلامرضا شافعی معاون نظارت راهبردی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، اظهار داشت: طی سه سال اخیر به دلیل حجم کار پایین، بسیاری از شرکت های مشاور و پیمانکار از نظر اقتصادی متضرر شده اند و شایسته نیست که به دلیل شرایط، در رتبه بندی آنها تنزل ایجاد شود.

وی افزود: نظارت در مورد شرکت های جدید بسیار دقیق و شفاف خواهد بود و احراز صلاحیت این شرکت ها با جدیت دنبال خواهد شد.

شافعی اضافه کرد: موضوع خود اظهاری در چارچوب صلاحیت شرکت ها رعایت می شود، اما به این مساله بسنده نمی شود و از راههای مختلف، مانند کنترل های تصادفی و ادواری موضوع دنبال خواهد شد.

همچنین در این نشست شماری از نمایندگان نهاد تعامل به بیان دیدگاه های خود پرداخته و گفتند، پیمانکاران و مشاوران بخشی از مطالبات خود را تاکنون دریافت نکرده اند، اما با اشتیاق و دلسوزی در روند سازندگی و آبادانی کشور گام برمی دارند.

رشد قابل توجه پرداخت اعتبارات عمرانی در سال جاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر