کد خبر: 211593 A

با همت بیمه مرکزی:

با پیشرفت مثبت مذاکرات بین ایران و ۱ + ۵ موسسه کارگزاری بیمه UIB انگلیسی در روزهای سه شنبه وچهارشنبه ۱۵ و ۱۶ مهرماه اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی دو روزه کرده است که به گفته رئیس کل این موسسه این سمینار به دلیل روند مثبت مذاکرات ژنو است.

با پیشرفت مثبت مذاکرات بین ایران و ۱ + ۵ موسسه کارگزاری بیمه UIB انگلیسی در روزهای سه شنبه وچهارشنبه ۱۵ و ۱۶ مهرماه اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی دو روزه کرده است که به گفته رئیس کل این موسسه این سمینار به دلیل روند مثبت مذاکرات ژنو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیمه مرکزی در راستای اهداف و استراتژی های اتخاذ شده از سوی ریاست کل این سازمان و به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص و کار آمد در صنعت بیمه همچنین ارتقای سطح دانش نظری و علمی دست اندرکاران این صنعت و بیمه اتکایی کشور اقدام به برگزاری دوره آموزشی دو روزه کرده است.

سمینار مذکور قرار است در روزهای ۱۵ و ۱۶ مهرماه توسط مقامات ارشد، ‌مدیران و اساتید موسسه کارگزاری بیمه UIB انگلستان و با همت مسئولین بیمه مرکزی در محل پژوهش کده بیمه برگزار شود.

در این دوره دو روزه که به موضوع بیمه های انرژی به ویژه صنایع نفت وگاز اختصاص دارد مباحثی همچون بررسی بازار انرژی، آشنایی با عملیات بالادستی گاز وانرژی، ‌بیمه کنترل چاهها و میادین نفت وگاز، امور مربوط به وقفه در کسب وکار و یا توقف عملیات، ‌معضلات مدیریت ریسک صنایع نفت وگاز، ‌بررسی خسارت و رسیدگی به دعاوی مربوط به خسارت نفت وگاز مورد بررسی قرار می گیرد.

شرکت کنندگان این دوره، ‌با توجه به اهمیت موضوع مسئولین، مدیران ارشد اتکایی شرکت های بیمه و چند تن از کارشناسان انرژی در صنعت بیمه هستند. در پایان دوره نیز به شرکت کنندگان گواهی نامه ای با امضای رئیس کل موسسه UIB و معاون بیمه های اتکایی وامور بین الملل بیمه مرکزی ارائه می شود.

سخنران این دوره آموزشی دو روزه منیر کابان رئیس کل موسسه کارگزاری بیمه UIB و چند تن از مدیران داخلی این شرکت بیمه ای از جمله ریچارد اسکات هستند. براین اساس این گزارش موسسه کارگزاری بیمه Uniated IN Suransiurnse Brokers، یک کار گزار بیمه و بیمه اتکایی بین المللی است که در دهه شصت به عنوان اولین کارگزار بیمه در خاورمیانه شروع به فعالیت کرده است که دفتر آن در لندن مستقر است همچنین این موسسه تحت قوانین(FSA) انگلیس فعالیت می کند و به عنوا ن کارگزار بیمه لوید دارای اعتبار است موسسه UIB در رشته های اصلی بیمه از جمله بیمه هوا فضا، ‌بیمه مهندسی، بیمه انرژی، ‌بیمه موسسات مالی، بیمه کالا(دریایی)، ‌بیمه کشتی(مسئولیت وبدنه) بیمه ریسک های سیاسی، ‌بیمه اموال، ‌مدیریت و ریسک و بیمه اتکایی خدمات ارائه می دهند که در کشورهای مختلف از جمله بحرین، امارات متحده عربی، ‌سنگاپور، ‌ژاپن و کره جنوبی دارای شعب و دفاتری است که در ایران همکاری خود را از سال ۷۱ با بیمه مرکزی و در زمینه ریسک های آتش سوزی ومهندسی شروع کرده است همچنین در بخش آموزشی بیمه ای برای فعالین صنعت بیمه خدماتی ارائه کرده است.

گفتنی پیش از دوران تحریم این موسسه درقرارداد بیمه اتکایی ایران ایر سهیم بود و با شرکتهای بیمه ایرانی همکاری داشت اما با شروع تحریم ها همکاری موسسه تنها به خدمات آموزشی محدود شد. موسسه UIB در اخذ پوشش های اتکایی از جمله پتروشیمی جامع آتش سوزی، ‌شرکت ملی گاز(جامع آتش سوزی)، پایانه های صادرات مواد نفتی، ‌پتروشیمی مهندسی، ‌شرکتهای سایپا و سایپا دیزل، ‌شرکت مواد اولیه الیاف مصنوعی(D. M. T)، ‌شرکت نفت سپاهان، ‌نیروگاه اتمی بوشهر، ‌پروژه گاز آغاجاری، ‌پروژه توانیر، ‌گاز تابناک، ‌پارس جنوبی، ‌گندله سازی اردکان، ‌پروژه مپنا، ‌پروژه فرا ب، ‌پروژه مبین و نیروگاه جنوب اصفهان سابقه همکاری داشته است وجز کارگزاران اصلی بیمه نامه بوده است.

منیر کابان رئیس کل موسسه UIB با مذاکرات ژنو که بین ایران و ۱ + ۵ در حال انجام است مثبت ارزیابی کرد و می گوید: تحریم هایی که به ایران تحمیل شده است از پایه درست نبوده وروند مذاکرات مثبت است. و دلیل برگزاری این سمینار را بهبود شرایط سیاسی ایران عنوان کرد.

کابان با اشاره به صحبتهای کامرون نخست وزیر انگلیس در سازمان ملل گفت: براساس صحبت وی جامعه جهانی به حضور ایران نیاز دارد.

گفتنی است مشابه این سمینار در لندن برگزار خواهد شد.

امارات متحده عربی ایران پتروشیمی جامعه خاورمیانه سازمان ملل شرکت ملی گاز شرکت های بیمه گاز نیروگاه اتمی بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر