کد خبر: 212089 A

معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد:

مصمم هستیم که دولت الکترونیک به معنای واقعی در نظام اداری کشور مستقر شود علاوه بر بسته سیاستی خروج از رکود یک مجموعه تکالیف داخلی هم به دستگاه‌ها ابلاغ شده همانند طرح امروز گمرک چون این مجموعه می‌تواند کشور را وارد دوره رونق کند.

معاون اول رئیس‌جمهور صادرات غیرنفتی از رشد ۲۰ درصدی صادرات غیر نفتی در ۶ ماه نخست سال جاری سبت به مدت مشابه سال گذشته خر داد:

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری در مراسم رونمایی از سامانه جامع امور گمرکی با بیان اینکه در سال‌های گذشته منابع کشور به هدر می‌رفت و تورم سنگینی بر کشور حاکم بود، گفت: تیم اقتصادی دولت هماهنگ و منسجم است و می‌داند راجع‌ به هر موضوعی چه تصمیمی بگیرد و نسبت به گام بعدی که می‌خوااهد بردارد اشراف دارد.

وی افزود: ‌جهت‌گیری درباره تورم دستاورد بسیار خوبی را در یکسال گذشته به دنبال داشت و در بحثخروج از رکود هم سال قبل در همین ایام هیئت دولت مصوبه‌ای ۳۵ بندی برای رفع موانع تولید را به تصویب رساند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده جویای کار در کشور داریم که باید با افزایش تولید به خواسته‌ آن‌ها پاسخ دهیم. همچنین زمان ورود به رونق اقتصادی را باید کوتاه کنیم،.

وی باتاکید بر اینکه رشد اقتصادی ۴.۶ درصدی که در بهار امسال اتفاق افتاد ادامه پیدا خواهد کرد، ادامه داد: علاوه بر بسته سیاستی خروج از رکود یک مجموعه تکالیف داخلی هم به دستگاه‌ها ابلاغ شده همانند طرح امروز گمرک چون این مجموعه می‌تواند کشور را وارد دوره رونق کند.

جهانگیری با بیان اینکه در دوره یکساله اخیر گام‌های بلندی برای تعامل با دنیا برداشته شده و با همسایگان وارد کار اقتصادی جدی شده‌ایم، گفت: نتیجه این سیاست‌ها موجب تحرک در اقتصاد کشور شده است، به طوری که بسیاری از واحدهای تولیدی که دچار رکود یا تعطیلی شده بودند، دوباره وارد چرخه تولید شده‌اند.

معاون اول رئیس جمهور رشد صادرات غیر نفتی را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد عنوان کرد و گفت: ‌ در ماه‌های اخیر واردات کالاهای سرمایه‌ای و ماشین‌آلات رشد مناسبی داشته و این نشان دهنده این است که اقتصاد وارد مرحله رونق شده است.

وی یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت را ایجاد دولت الکترونیک عنوان کرد و گفت: ‌ مصمم هستیم که دولت الکترونیک به معنای واقعی در نظام اداری کشور مستقر شود و این کار حتماً رضایت فعالان اقتصادی و مردم را در پی خواهد داشت.

جهانگیری افزود: ضمن اینکه استقرار دولت الکترونیک یکی از راه‌های پیشگیری و مقابله با مفاسد اقتصادی است که متأسفانه در سال‌های گذشته مواردی از آن را در گمرکات کشور را داشته‌ایم.

وی از گمرک به عنوان یکی از کلیدی‌ترین سازمان‌‌ها در بحثتجارت خارجی یاد کرد و گفت: امروز گام‌های اساسی در این حوزه برداشته شده و یکی از کارهایی که باید انجام شود ایجاد پنجره واحد تجاری است.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از اظهاراتش به برخی نارسایی‌ها در تجارت کشور اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته برخی ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی گرفتند که کالا وارد کنند، اما مشخص نیست که کالایی وارد شده یا خیر و هنوز هم نتوانسته‌ایم، برخی از شرکت‌هایی که ارز مرجع گرفته‌اند را شناسایی کنیم، اما با تشکیل سامانه‌های الکترونیکی تمام مراحل قابل پیگیری است و از تکرار چنین مسائلی جلوگیری می‌شود.

صادرات غیر نفتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر