کد خبر: 214468 A

رئیس جمهور ونزوئلا:

با توجه به نزدیک شدن پایان سال مالی در اکثر کشورها و با توجه به روند کاهش قیمت نفت بحثپیش بینی قیمت نفت در بودجه تبدیل به مسئله روز کشورهای صادر کننده نفت شده است.

مادورا رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به کاهش قیمت نفت گفت این کشور آمادگی هر اتفاقی را دارد و نمی گذاریم این قبیل اتفاقات ما را غافلگیر کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا و به نقل از رویترز مادورا در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد که بودجه کشور را هفته آینده به مجلس خواهد داد و در این بودجه قیمت پیش بینی شده برای هر بشکه ۶۰ دلار در نظر گرفته شده است. هرچند پیش بینی ما این است که نفت خود را بیشتر از این قیمت خواهیم فروخت و در بدترین شرایط هم نفت به این قیمت نمی رسد اما ما باید آماده باشیم. وی به مردم این کشور قول داد که با وجود کاهش قیمت نفت هیچ خللی در برنامه های اجتماعی، غذایی و بهداشت ایجاد نخواهد شد.

بیش از نیمی از مردم ونزوئلا غذای یارانه ای از سوی دولت دریافت می کنند و حیات آنها کاملا به اقتصاد دولت وابسته است و در صورتی که خللی در روند تغذیه و بهداشت این افراد صورت بگیرید کاراکاس دومین شهر خطرناک آمریکای جنوبی دچار آشوب خواهد شد.

گفتنی است که در آخرین ساعات روز گذشته قیمت نفت در بازار های جهانی به ۸۲ دلار رسیده بود. از ماه ژودن تا کنون قیمت نفت ۲۵ درصد کاهش داشته است.

اقتصاد بودجه تغذیه دلار دولت رئیس جمهور ونزوئلا قیمت نفت نفت ونزوئلا یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر