کد خبر: 214848 A

بانک مرکزی:

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به ۱۸ مهر ماه ۹۳ اعلام کرد که براساس آن نرخ ۶ گروه افزایش و قیمت دو گروه کاهش یافت و نرخ سه گروه دیگر ثابت ماند.

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به ۱۸ مهر ماه ۹۳ اعلام کرد که براساس آن نرخ ۶ گروه افزایش و قیمت دو گروه کاهش یافت و نرخ سه گروه دیگر ثابت ماند.

به گزارش ایلنا، نرخ برنج، میوه های تازه، سبزی های تازه، گوشت قرمز، گوشت مرغ و قند و شکر افزایش، نرخ لبنیات و تخم مرغ کاهش و قیمت حبوب، چای و روغن نباتی ثابت ماند.

** لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای کره پاستوریزه معادل ۱.۴ درصد کاهش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل ۳.۱ درصد کاهش داشت و شانه ای ۸۶ تا ۱۰۷ هزار ریال فروش می رفت.

** برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل ۰.۶ و ۰.۴ درصد افزایش یافت. در گروه حبوب بهای نخود معادل ۰.۴ کاهش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود.

** میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری نارنگی عرضه نمی شد و پرتقال درجه یک عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب گلاب معادل ۱۰.۷ درصد، انار و گلابی هر یک ۰.۳، شلیل و شبرنگ ۶.۲، هلو ۴.۶ و خربزه ۲۲.۳ درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ تا ۱۱.۷ درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی های تازه بهای سبزی های برگی معادل ۰.۴ درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۳ تا ۳.۵ درصد افزایش داشت.

** گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش بهای گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود. قیمت گوشت گوسفند معادل ۰.۲ درصد و گوشت مرغ ۱.۶ درصد افزایش یافت.

** قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند معادل ۰.۴ درصد و شکر ۰.۳ درصد افزایش داشت. قیمت چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.

برنج چای شکر شهرداری قند گوشت گوشت قرمز لبنیات میادین میوه و تره میوه و سبزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر