کد خبر: 222572 A

بانک مرکزی:

بررسی نحوه تصرف محل سکونت خانوارها در سال ۹۲ نشان می‌دهد که ۶۴.۴ درصد از خانوارها در مسکن شخصی، ۲۵.۸ درصد در مسکن اجاری، ۰.۸ درصد در مسکن دربرابر خدمت و ۹ درصد در مسکن رایگان سکونت داشته‌اند.

بانک مرکزی اعلام کرد: بررسی نحوه تصرف محل سکونت خانوارها در سال ۹۲ نشان می دهد که ۶۴.۴ درصد از خانوارها در مسکن شخصی(مالک نشین)، ۲۵.۸ درصد در مسکن اجاری، ۰.۸ درصد در مسکن در برابر خدمت و ۹ درصد در مسکن رایگان سکونت داشته اند.

به گزارش ایلنا، بررسی خانوارها از نظر نوع مصالح عمده بکار رفته در ساختمان محل سکونت آنان نشان می دهد در سال ۹۲ حدود ۱۷.۴ درصد خانوارها در ساختمان های بتون آرمه، ۲۵.۵ درصد در بناهای اسکلت فلزی، ۲.۸ درصد در ساختمان های بلوک سیمانی، ۶.۰ درصد در بناهای آجری با تیرچه بلوک، ۴۲.۴ درصد در ساختمان های آجری با تیرآهن، ۳.۴ درصد در بناهای آجری با تیرچوبی و ۲.۵ درصد در ساختمان های خشتی، گلی و چوبی و یا سایر مصالح سکونت داشته اند.

طبق نتایج این بررسی ۳.۹ درصد از خانوارها در محل سکونت خود از یک اتاق، ۳۰.۸ درصد از دو اتاق، ۴۶.۳ درصد از سه اتاق، ۱۴.۷ درصد از چهار اتاق، ۲.۸ درصد از پنج اتاق و ۱.۵ درصد از شش اتاق و بیشتر استفاده نموده اند.

تسهیلات محل سکونت و لوازم زندگی مورد استفاده خانوارها

بررسی تسهیلات محل سکونت خانوارها در سال ۱۳۹۲ نشان می دهد که حدود ۹۹.۴ درصد از خانوارها از آب لوله کشی، ۱۰۰ درصد از برق، ۹۲.۹ درصد از گاز شهری، ۴۱.۲ درصد از سیستم فاضلاب شهری، ۸۲.۲ درصد از تلفن، ۲۳.۹ درصد از اینترنت، ۹۸.۱ درصد از آشپزخانه، ۹۹.۳ درصد از حمام، ۶۲.۵درصد از کولر ثابت آبی، ۱۷.۶ درصد از کولر گازی، ۸.۶ درصد از سیستم حرارت مرکزی(شوفاژ)، ۵.۲ درصد از پکیج و ۴۱.۷ درصد از انباری بهره مند بوده اند.

نتایج این بررسی گویای آن است که ۴۴.۴ درصد خانوارها از اتومبیل شخصی، ۱۷.۸ درصد از موتورسیکلت، ۱۳.۷ درصد از دوچرخه، ۵۷.۶ درصد از چرخ خیاطی، ۳۰.۲ درصد از رادیو ضبط و ضبط صوت، ۱۲.۸ درصد از رادیو، ۹۹.۳ درصد از تلویزیون، ۵۳.۸ درصد از ویدئو، ۴۷ درصد از رایانه، ۱۵.۲ درصد از دوربین فیلمبرداری، ۵۰.۲ درصد از یخچال، ۸۱.۸ درصد از فریزر و یخچال فریزر، ۵۱.۱ درصد از پنکه، ۹۹.۲ درصد از اجاق گاز، ۹۲.۱ درصد از جارو برقی، ۸۴.۵ درصد از ماشین لباسشویی و ۹۴.۷ درصد از تلفن همراه استفاده می کنند.

اینترنت برق تلفن تلفن همراه تلویزیون دوربین رایانه گاز مسکن موتورسیکلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر