کد خبر: 222701 A

سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران:

ما از زمان شروع کار با مسئله پرداخت نقدی یارانه روبه‌رو بودیم که اگر ما می‌خواستیم این مسئله را آغاز کنیم به شکل دیگر شروع می‌کردیم اما ما این پرداخت نقدی را ادامه می‌دهیم و به دهک‌های کم‌درآمدها به شکل مضاعف پرداخت می‌شود و همچنین بخش قابل توجهی از منابع را برای ارزان کردن دارو و خدمات بهداشتی و تولید اختصاص یافته است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما انتظار داریم مجلس آقای دانش آشتیانی را با رای قاطع تائید کند تا این وزارتخانه از تردید و انتظار برای شروع کار وزیرش نباشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: بودجه دستگاه‌های دولتی در هفته آینده به آنها ابلاغ می‌شود و در پنجشنبه و هفته آینده من به عناون حکم با وزیر و مسئولان دستگاه‌های مربوطه جلسه می‌گذارم و برای دو آذر، لایحه از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به دولت تقدیم می‌شود تا در وقت قانونی لایحه به مجلس تقدیم شود.

وی با ابراز تعجب بابت رد لایحه اصلاحیه قانون بودجه اظهار داشت: با آنکه کمیسیون برنامه و بودکه با فوریت به این لایحه رسیدگی کرد اما با کمال تعجب شاهد رد آن از سوی مجلس بودیم و حالا نیز این بحثبه شکل طرح است که تبصره‌هایی از آن نیز با اصول ۵۲ و ۷۵ قانون اساسی مشکل دارد و به نظر می‌رسد که شورای نگهبان آن را تائید نکند.

معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی رئیس جمهور با اشاره عدم تصویب لایحه خروج از رکود خاطرنشان کرد: با توجه به این مسئله ما مجبوریم بر این اساس، تبصره‌های تکراری و تبصره‌های لایحه خروج از رکود را در لایحه ۹۴ ارائه کنیم.

نوبخت ادامه داد: لایحه بودجه ۹۴ هم در موعدم مقرر و هم با روش عملیاتی تقدیم مجلس می‌کنیم.

سخنگوی دولت ارائه گزارش از سوی محمدجواد ظریف در خصوص مذاکرات مسقط را سومین دستور کار امروز هیات دولت اعلام کرد.

وی افزود: آقای روحانی نیز در این جلسه سیاست‌ها و نظرات‌شان را در دو مسئله بودجه و مذاکرات هسته‌ای ارائه کردند.

معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور درباره یارانه اقشار کم‌درآمد نیز یادآور شد: ما از زمان شروع کار با مسئله پرداخت نقدی یارانه روبه‌رو بودیم که اگر ما می‌خواستیم این مسئله را آغاز کنیم به شکل دیگر شروع می‌کردیم اما ما این پرداخت نقدی را ادامه می‌دهیم و به دهک‌های کم‌درآمدها به شکل مضاعف پرداخت می‌شود و همچنین بخش قابل توجهی از منابع را برای ارزان کردن دارو و خدمات بهداشتی و تولید اختصاص یافته است.

نوبخت در خصوص طرح مسکن مهر عنوان کرد: این طرح علاوه‌بر فارغ از مشکلات زیربنایی و خدماتی که داشت، به نحو شایسته‌ای نیز خدمات رفاهی برای ساکنانش به همراه نداشت و برای این مسئله، در بودجه ۹۴ پرداختن به کارهای زیربنایی و رفاهی بودجه اختصاص داده شده است. همچنین برای مسکن افراد کم‌درآمد و جوان تازه ازدواج کرده هم سقف تسهیلات مسکن به‌عنوان مسکن حمایتی تا ۵۰ میلیون افزایش یافته است.

معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی رئیس جمهور اضافه کرد: همه اینها در شرایطی است که دریافت‌های ما کاهش یافته است. در سال‌هایی کشور با درآمدهای بالای ۱۰۰ هزار میلیارد اداره می‌شد و حال این درآمدها به ۳۰ میلیارد کاهش یافته است اما ما تلاش می‌کنیم با تدبیر همین منابع تقلیل یافته را هم به شکل بهینه استفاده کنیم.

وی درباره انتظار هیات دولت از مجلس در خصوص گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم تاکید کرد: ما انتظار داریم مجلس آقای دانش آشتیانی را با رای قاطع تائید کند تا این وزارتخانه از تردید و انتظار برای شروع کار وزیرش نباشد.

بودجه دارو دولت سازمان مدیریت و برنامه ریزی مذاکرات هسته ای مسکن معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور وزارت علوم یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر