کد خبر: 229695 A

حسن روحانی در جمع مردم گلستان؛

باتوجه به اینکه دستگاه‌های توطئه‌گر در خارج از کشور قیمت نفت را کاهش داده‌اند و فکر می‌کنند برای اقتصاد ایران اسلامی مشکلی فراهم کرده‌اند، مردم بدانند هفته آینده لایحه بودجه را علیرغم برخی فشارها؛ بدون کسری تقدیم مجلس خواهیم کرد.

حسن روحانی صبح امروز(۱۱ آذر) در جمع مردم استان گلستان گفت: نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق در جامعه و تعامل سازنده با جهان ازجمله وعده‌های من پیش از انتخابات بود و من پای وعده خود تا آخرین لحظه و با تمام توان ایستاده‌ام.

دوران افراط و فضای امنیتی بسرآمده است

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ رئیس‌جمهور ادامه داد: دوران افراط و فضای امنیتی بسر آمده است. ما در دوران وحدت، اتحاد و اعتدال قرار داریم. این روزهای قانون است، روزهای مدرس، روزهای مجلس شورای اسلامی و روز قانون اساسی است. ما همه باید پایبند به قانون باشیم و همه ما به قانون احترام خواهیم گذاشت. همه آنانی که دیروز و امروز از مسیر قانون تخطی کرده‌اند؛ بدانند که امروز ملت ما متحد یکپارچه در برابر قانون‌گریزی ایستادگی خواهند کرد و مسیر توسعه را ادامه خواهند داد.

هفته آینده بودجه کشور بدون کسری تقدیم مجلس می‌شود

رییس جمهوری اذعان داشت: باتوجه به اینکه دستگاه‌های توطئه‌گر در خارج از کشور قیمت نفت را کاهش داده‌اند و فکر می‌کنند برای اقتصاد ایران اسلامی که در مسیر توسعه قرار دارد؛ مشکلی فراهم کرده‌اند، مردم بدانند که ما هفته آینده لایحه بودجه را بدون کسری تقدیم مجلس خواهیم کرد. علیرغم فشارهایی که برخی فکر می کردند.

تمام بودجه عمرانی کشور پرداخت شد

وی افزود: ما در سالجاری تمام بودجه کشور را بطور کامل پرداخت کرده‌ایم و هیچ سالی در سالهای گذشته نبوده که در آذر ماه تمام بودجه عمرانی کشور را دولت پرداخت کرده باشد. باید اعلام کرد بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی پرداخت کرده‌ایم وانشااله تا چندی دیگر ۳۰ هزار میلیارد تومان دیگر را نیز پرداخت خواهیم کرد.

بودجه سال آینده‌ دارای رشد است

وی تصریح کرد: بودجه سال آینده ما دارای رشد خواهد بود البته به ویژه در بودجه عمرانی کشور.

روحانی ادامه داد: بودجه سال بعد ما ۲۱۹ هزار میلیارد تومان خواهد بود، البته این بودجه را تاهفته آینده تقدیم مجلس می‌کنیم. همچنین باید بگویم که تا آخرین لحظه دیشب در جلسه دولت رقم بودجه ۲۱۹.۶ هزار میلیارد تومان بوده است که شاید تا هفته آینده که تقدیم مجلس کشور می شود اندکی تغییر کند.

وی همچنین درخصوص بودجه سال آینده بخش عمران کشور اظهارداشت: برای سال آینده بودجه عمرانی کشور انشا… ۴۶.۱ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

تسهیلات لازم برای ازدواج و اشتغال جوانان پیش‌بینی شد

وی همچنین خطاب به جوانان گفت: برای جوانان هم برای ازدواجشان و هم برای اشتغالشان تسهیلات لازم را پیش‌بینی کرده‌ایم.

با مشارکت، کشور را در مسیر توسعه قرار دهیم

روحانی ادامه داد: ما در مسیری امروز قرار داریم که تلاش است در این کشور توسعه را به وجود بیارویم و از رکود باید عبور کنیم، البته اولین قدم را برداشته ایم. ما باید رونق اقتصادی بوجود بیاوریم و برای این مهم همه ازجمله مردم، بخش خصوصی، دولت و… باید دست به دست هم دهند تا کشور را در مسیر توسعه قرار دهیم.

راه‌آهن ایران، ترکمنستان و قزاقستان برای توسعه منطقه فردا افتتاح می‌شود

وی همچنین خطاب به مردم گفت: مردم بدانید مسیر آینده کشور، مسیر توسعه و امیدواری خواهد بود. همچنین بدانید تعامل ما با دنیا و همسایگان روز به روز بیشتر خواهد شد و فردا دو رئیس جمهور از ترکمنستان وقزاقستان به گلستان می‌آیند برای افتتاح راه آهنی که گرگان را به ترکمنستان، قزاقستان و آسیای مرکزی متصل خواهد کرد.

صدها شرکت خارجی آماده‌اند تا طی ماه‌های آینده به ایران آیند

وی همچنین گفت: همه باید بدانند استان گلستان دالان توسعه کشور خواهد بود. ما نیازمند توسعه هستیم برای تحول هم در این استان و هم در سراسر کشور. ما نیاز به سرمایه‌گذاری داریم تا بتوانیم اشتغال پایدار به وجود بیاوریم. شما مردم بدانید که صدها شرکت خارجی برای ماه‌های آینده خود را آماده ورود به ایران کرده‌اند.

ازدواج اقتصاد ایران انتخابات بودجه جامعه راه آهن قزاقستان قیمت نفت لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر